Foto Galeri Haber Yaşam Kültür-Sanat Çevre Gezi Spor Doğa ve İnsan

Ayla ve Müslüm'ün yapımcısından yeni film 22 Kasım 2018, Perşembe AA

Haber görseli
1
Yapımcı Mustafa Uslu, şu ana 4,5 milyona yakın kişinin izlediği Müslüm filminden sonra bu kez Türk spor tarihinde büyük iz bırakan halterci Naim Süleymanoğlu'nun hayat hikayesini film yapacak.

Naim Süleymanoğlu'nun hayat hikayesini beyazperdeye aktaracak olan Ayla ve Müslüm'ün yapımcısı Mustafa Uslu, "Çok güzel ve etkileyici bir film olacak, Naim Süleymanoğlu bu kez sinemada rekor kıracak diye düşünüyorum" dedi. Uslu, "Türk Herkül: Naim Süleymanoğlu filmi 2019’da, kendisinin ölüm tarihi olan 18 Kasım’da vizyona girecek şekilde hazırlıklarımızı sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.
Haber görseli
2
Bir yıl sonra vizyona girmesi planlanan filme ilişkin açıklamada bulunan Uslu, Süleymanoğlu'nun bir efsane olduğunu belirterek, "Naim Süleymanoğlu, ilk dünya rekorunu 16 yaşında kırmış. Olimpiyatta üst üste 3 kez altın madalya kazanmış bir isim. Bana hep soruyorlar, 'Neden gerçek hayat hikayelerini filme çekiyorsunuz?' diye. Ben de soruyorum, 'Neden şimdiye kadar kimse çekmemiş?' Kahraman Astsubay Süleyman (Dilbirliği) Amcamız, Müslüm Gürses, Aşık Veysel, Gülsüm (Kabadayı) Anne, Dumlupınar Denizaltısı'nda şehit olan askerlerimiz ve daha niceleri. Ülkemizde, Naim Süleymanoğlu'nun hayatı gibi anlatılmaya değer, unutulmaması gereken, gelecek kuşaklara aktarılması şart olan o kadar değerli hayatlar var ki" dedi.