Foto Galeri Haber Yaşam Kültür-Sanat Çevre Gezi Spor Doğa ve İnsan

Kapat

Akciğer, pankreas, prostat ve meme kanserinden koruyor...

13 Eylül 2017, Çarşamba
Haber görseli
1
Yazın mevsiminde yetişen domatesleri kışa hazırlık için evde kurutabilirsiniz. Kurutulmuş domatesleri ise kışın afiyetle sağlıklı bir şekilde tüketebilirsiniz. Üstelik evde domates kurutmak oldukça basit bir iş… Domates nasıl kurutulur sorusunu sormaya başladıysanız sizin için hazırlamış olduğumuz içeriklere göz atabilirsiniz.

Mevsiminde yetişen domatesleri kışın tüketmek için yazdan hazırlayıp saklayabilirsiniz. Evde domates kurutmak, diğer sebzelere göre daha zordur. Domates kurutma işlemini evde balkonunuzda veya güneş gören bir yerde yaptığınız takdirde oldukça sağlıklı bir yöntem denemiş olacaksınız.

Bu nedenle Domates kurutma işlemini gerçekleştirmeniz ve kışın bolca tüketmeniz sizi çeşitli hastalıklardan koruyacak, bağışıklık sisteminizin dengede durmasına yardımcı olacaktır.

Şu Anda Okunanlar

Şu anda en çok okunan haberler için tıklayın.
Haber görseli
2
Domates kurutma işlemini gerçekleştirebilmeniz için sizlere iki yöntemden faydalanabilirsiniz. Bizde sizlere evde domates kurutma işlemlerinde iki etkili yöntemden bahsedeceğiz.

1. Yöntem: Fırında domates kurutma yöntemi
2. Yöntem güneşte domates kurutma yöntemi

Domatesi kurutmak diğer sebzelere göre birazda zorlayıcı olabilir. Ancak nemsiz ve kuru bir ortamda domates kurutma işlemini rahatça gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda domatesleri güneş dışında fırın da kurutabilirsiniz. Tabi sizin için en sağlıklı olan yöntem güneşte domates kurutma yöntemi olacaktır.