1 Kasım 2015 Genel Seçim Haritası - Kocaeli Yurtdışı hariç gör

Seçim verileri Anadolu Ajansı'ndan alınmaktadır.
Veri kaynağını sağdaki logolardan değiştirebilirsiniz.
Toplam milletvekili : 11
Partili milletvekili : 11
Bağımsız milletvekili : 0
Açılan sandık : %100
Kocaeli Tüm Sonuçlar Yurtdışı hariç gör
%56,49
7 Mv.
%23,24
3 Mv.
%11,13
1 Mv.
%5,86
%1,6
%1,68
AK Parti
CHP
MHP
HDP
Saadet
Diğer
Kocaeli Genelinde Oy Oranları Yurtdışı hariç gör
Bu ilde tüm partilerin gümrük kapıları ve yurtdışı dahil, aldığı oyları görüntüleyin.
%56,49
638.396 oy
AK Parti
%0,57
6.432 oy
BBP
%0,1
1.148 oy
BTP
%23,24
262.678 oy
CHP
%0,14
1.556 oy
DP
%0,07
739 oy
DSP
%0,04
432 oy
DYP
%0,21
2.411 oy
HAK-PAR
%5,86
66.233 oy
HDP
%0,15
1.655 oy
HKP
%0,11
1.248 oy
Komünist Parti
%0,06
651 oy
LDP
%11,13
125.794 oy
MHP
%0,04
456 oy
Millet Partisi
%1,6
18.086 oy
Saadet
%0,2
2.212 oy
Vatan Partisi
%0
0 oy
Bağımsızlar
Kocaeli - Milletvekili ve Aday Listesi Yurtdışı hariç gör
oy
Adayları
    1. Mehdi Sarıkaya
    2. Deniz Yalım
    3. İbrahim Toru
    4. İbrahim Tatlıses
    5. Lütfü Doğru
    6. Mustafa Ordu
    7. Ayhan Yıldırım
    8. Lütfullah Kayalar
    9. Ahmet Kaya
    10. Ahmet Kaya
    11. Ali Osman Demirtaş
    12. Mustafa Özdemir Esmek
    13. Seyyit Haşım Haşimi
    14. Mehmet Selim Ensarioğlu
    15. Canfırat Kaya
    16. Nejat Abdullah Resuloğlu
    17. Seçkin İlker
    18. Ayhan Bölükbaşı
    19. Süleyman Sedat Yıldırım
    20. Nazım Kocaman
    21. Erol Hergül
    AK Parti
    7
    milletvekili
    638.396 oy
    Adayları göster
    • Fikri Işık
    • Radiye Sezer Katırcıoğlu
    • Zeki Aygün
    • İlyas Şeker
    • Mehmet Akif Yılmaz
    • Sami Çakır
    • Cemil Yaman
    • Ayşe Müge Olşen
    • Halit Çokan
    • Erkan Aksoy
    • Şener İnce
    CHP
    3
    milletvekili
    262.678 oy
    Adayları göster
    • Fatma Kaplan Hürriyet
    • Haydar Akar
    • Tahsin Tarhan
    • Turan Dumlu
    • Cuma Karavar
    • Mehmet Tamer Solakoğlu
    • Kemal Nişancı
    • Utkan Güneş
    • Asude Fırat Özkan
    • Yakup Törk
    • Müzeyyen Topçu Tan
    MHP
    1
    milletvekili
    125.794 oy
    Adayları göster
    • Saffet Sancaklı
    • Lütfü Türkkan
    • Ahmet Yeşil
    • Arif Gülen
    • Serdar Kaman
    • Musa Çoşkun
    • Dijle Akın
    • Osman Beniz
    • Kürşat Sönmez
    • Derya Çavdar
    • İsmail Okumuş
    HDP
    66.233 oy
    Adayları göster
    • Ali Haydar Konca
    • Zakire Dündar Aydin
    • İbrahim Ergin
    • Sevda Özer
    • Hasan Sancar
    • Bedia Salhan
    • Ahmet Okuyucular
    • Ayten Yılmaz
    • Turan Yalçınkaya
    • Diba Aslan
    • Sevgil Olan
    Saadet
    18.086 oy
    Adayları göster
    • Nurettin Çelik
    • Ahmet Özen
    • Recep Sarıdoğan
    • Alattin Çakmak
    • Emine Erbaş Yıldırım
    • Halil Kayın
    • Yusuf Aksu
    • İbrahim Akgündüz
    • Fatih Polat
    • Şafak Yamak
    • Volkan Gemiksiz
    BBP
    6.432 oy
    Adayları göster
    • Serhat Duyar
    • Remzi Kaya
    • Mustafa Arha
    • Hacı Latif İşcen
    • Musa Aydoğdu
    • Ömür Yeşil
    • Mustafa Özdemir
    • Zülküf Eta
    • Abdullah Kanpara
    • Mustafa Mercan
    • Serkan Akyüz
    HAK-PAR
    2.411 oy
    Adayları göster
    • Abdullatif Epözdemir
    • Murat Yaka
    • Serpil Talay
    • Abdullah Çelebi
    • İhsan Durak
    • Serap Dilan Taşcı
    • İlyas Kahraman
    • Yıldız Arcan
    • Şirvan Daş
    • Servet Ertürk
    • Mehmet Çerçel
    Vatan Partisi
    2.212 oy
    Adayları göster
    • Gökhan Onater
    • Ayşen Tanrıkulu
    • Sedat Kışla
    • Kadir Doğan
    • Ömer Faruk Baykal
    • Dilek Yalınay
    • Orhan Kadıoğlu
    • Mehmet Kemal Boran
    • Binnur Ayhan
    • Recai Alkan
    • Mustafa Cerit
    HKP
    1.655 oy
    Adayları göster
    • Sema Olkun Kopal
    • Fettah Ayhan Erkan
    • Vedat Aşıkoğlu
    • Erkin Gürbüz
    • Selami Erdoğdu
    • Onur Çolak
    • Ali Erdoğdu
    • Hacı Pala
    • Zeynep Kopal
    • İbrahim Hüsnü Uçar
    • Bedrettin Usluer
    DP
    1.556 oy
    Adayları göster
    • Murat Aydoğdu
    • Uğur Saral
    • Aynur Kurt
    • Selda Çiftçi
    • Battal Uluzman
    • Erdem Açıkel
    • Arzu Aykanat Çakan
    • İdris Nebi Gönenç
    • Ahmet Cengiz
    • Aslan Erarslan
    • Ahmet Erman
    Komünist Parti
    1.248 oy
    Adayları göster
    • Mehmet İnam
    • Çağlar Özkan
    • Selma Korkmaz
    • Ozan Yılmaz
    • Onur Arslan
    • Suat Ungan
    • İlker Kasımoğlu
    • Fahrettin Selçuk Ersöz
    • Erki Kıroğlu
    • Cemil Can Çinar
    • Şefik Seçkin Akşit
    BTP
    1.148 oy
    Adayları göster
    • Muharrem Can
    • Cahit Barutçu
    • Volkan Yılmaz
    • Şaban Örçen
    • Aytekin Şen
    • Mensur Yıldırım
    • Semih Üstüner
    • Recep Şahin
    • Ahmet Çelik
    • Hava Uluman
    • Zekiye Eski Uzun
    DSP
    739 oy
    Adayları göster
    • Meral Uçarı
    • Selman Gürpınar
    • Berna Metingü
    • Çetin Töngel
    • Yügeday Çağlı Bakan
    • Murat Zorlu Sönmez
    • Oktay Öner
    • İbrahim Ekşi
    • Şaban Esen
    • Recep Keskin
    • Mine Şahin
    LDP
    651 oy
    Adayları göster
    • Olcayto Satı
    • Mehmet Karayel
    • Savaş Karakütük
    • Mehmet Engin Altunkaya
    • Sefa Özbay
    • Görkem Altıntaş
    • Furkan Pınarbaşı
    • Halil İbrahim Demir
    • Melahat Tırpancı
    • Refet Dülgar
    • Arzu Özaydın
    Millet Partisi
    456 oy
    Adayları göster
    • Abdurrahman Önder
    • İbrahim Gökçe
    • Mustafa Bozoğlu
    • İsmail Uca
    • Şükran Araba
    • Süleyman Şen
    • Dursun Işık
    • Gülce Ersen
    • Ahmet Özdemir
    • Erdal Çelik
    • Nermin Başer
    DYP
    432 oy
    Adayları göster
    • Salih Öztürk
    • Hatice Güneş
    • Hanife Çağlar
    • Hasan Damacı
    • Güner Yılmaz
    • Gülüm Özlok
    • Güntay Bingöl
    • Gökcel Öztürk
    • Fikret Özer
    • Fatih Okkacı
    • Fahri Aksu
    Bağımsızlar
    0 oy
    Adayları göster
    • Mehdi Sarıkaya
    • Deniz Yalım
    • İbrahim Toru
    • İbrahim Tatlıses
    • Lütfü Doğru
    • Mustafa Ordu
    • Ayhan Yıldırım
    • Lütfullah Kayalar
    • Ahmet Kaya
    • Ahmet Kaya
    • Ali Osman Demirtaş
    • Mustafa Özdemir Esmek
    • Seyyit Haşım Haşimi
    • Mehmet Selim Ensarioğlu
    • Canfırat Kaya
    • Nejat Abdullah Resuloğlu
    • Seçkin İlker
    • Ayhan Bölükbaşı
    • Süleyman Sedat Yıldırım
    • Nazım Kocaman
    • Erol Hergül
    Kocaeli İlçeleri
         
             
             
             
             
    Diğer Seçimler: 2014 Yerel Seçimleri | 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimi | 7 Haziran 2015 Genel Seçimi
    7 Haziran 2015
    genel seçim
    sonuçlarını GÖSTER