Kapat
A+ A-

İzmir Yurtları Hakkında Mutlaka Bilinmesi Gerekenler

Türkiye'nin en büyük illerinden biri olan İzmir ‘de altısı devlet, üçü vakıf olmak üzere toplam dokuz üniversite bulunmaktadır. Sayıca fazla olan bu üniversitelerde eğitim gören öğrenciler içinde KYK , özel yurtlar, pansiyon ve apart öğrenci evleri de diğer şehirden gelen öğrenciler içinde elzem bir konu olmaktadır.
Yayınlanma tarihi: 15 Haziran 2017 Perşembe, 16:59

[Haber görseli]

İzmir yurtları il ve ilçelerde toplam 987 adet kız ve erkek öğrenci yurdu bulunmaktadır. Yine MEB bağlı birçokları pansiyon bulunmaktadır. Tercih konusunda İzmir yurtları kampüse ve  ayni  zamanda şehir merkezine yakınlık ve uzaklık açısından öğrencilere cazip seçenekler de sunmaktadır. Fiyatlarını da göz ardı etmemek gerekir. Taleple ayni oranda özel yurt sayısındaki arz fazlası da dolayısıyla fiyatları aşağı yönde etkilemektedir. Buna bağlı olarak da kaliteyi beraberinde getirmektedir. Mesela İzmir yurtlarında 1-2-4-6 kişilik oda seçenekleri 24 saat sıcak su ve ısınma, odalarda banyo ve wc, yine kablosuz internet, çalışma odası gibi en çok istenen hizmetleri de kolayca sunmaktadır.
İzmir Öğrenci Yurtlarını, İzmir Kız Öğrenci Yurtlarını ve İzmir Erkek Öğrenci Yurtlarını incelemek için http://www.ozelyurtara.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
İzmir’de Doğru Yurda Karar Vermek
İzmir gibi çok büyük bir şehrin artıları ve eksileri de aynı oranda fazladır. Herhangi bir sektörde alternatiflerin fazla olması onu tercih edecek kişiler için iyi bir durumdur. Ama karar vermenizi güç hale getirecek kadar da olmamalıdır. Neticede okul zamanı haricinde ki hemen tüm zamanımızı geçireceğimiz, uyuyacağımız, dinleneceğimiz, yemek yiyeceğimiz, ders çalışacağımız bir ortama ihtiyacımız olacak. Aslında tüm bunlar için neredeyse bir ev ortamı da diyebiliriz. İzmir yurtları arasında karar verirken, okulunuzun konumunu da asla unutmayın. Neticede oldukça büyük bir şehirdir. Hele de okulunuz bir ilçede ise, daha yakın, daha merkezi bir yeri seçmelisiniz. Günümüzde hemen bütün yurtlar okula ya da en azından merkezi bir ulaşım durağına kadar servis hizmeti sunmakta. Kalacak olduğunuz yurda karar verirken, sormanız gereken ilk şeylerden biri de bu olmalı. Mutlaka odaları gezmeli, tuvalet ve banyoyu kontrol etmelisiniz. Hatta hakkınız olarak mutfağı da görmek isteyebilirsiniz. İmkanınız varsa orada daha önceden kalan insanlara da sorabilir veya internet ortamında arama yapabilirsiniz.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer