Kapat
A+ A-

Daha Ucuz Uçak Bileti Bulmanın 3 Yolu

Günümüzde değişen tatil alışkanlıkları ve gelişen ticari iş birliktelikleri sebebiyle bireylerin ulaşım alışanlıklarında da farklılıklar görülüyor.
Yayınlanma tarihi: 18 Temmuz 2017 Salı, 12:56

Eskiden tatil için tur şirketlerinin klasik rotalarında paket turlar satın alan tatilciler, konaklama, şehir içi transferler, günlük turlar ve ulaşım için uçak bileti ya da kara yolu taşımacılığı biletinin tümünün bir arada olduğu hizmetleri alıyordular. Ancak günümüzde özellikle internetin ve bireysel seyahat kültürünün yaygınlaşasıyla bu yöntem yerini kişisel araştırma ve her işlemi farklı site üzerinden yapma alışkanlığına doğru evriliyor.
 
Tüketiciler konaklayacağı oteli internetten tararken, diğer misafirlerin yorumlarının bulunduğu sitelerden alışveriş yapmayı tercih ediyor. Ayrıca gezi blogları ve sosyal medya fenomenlerinin instagram, twitter, facebook gibi hesapları da bu tercihi şekillendiriyor. Tatilde yine ne yapacaklarına da bu tip kaynaklar üzerinden elde edilen ücretsiz bilgi ile ulaşılıyor.
 
İnternet; şüphesiz ki uçak bileti kıyaslama, tarihlere ve hava yolu şirketlerine göre alternatifleri görme ve en uygun uçak biletini satın alma konusunda da şahane ve sınırsız bir kaynağı yolculara sunuyor. Tatilciler kadar, iş insanları ve günlük rutin ulaşım ihtiyaçları için de herkes tarafından internetten uçak bileti satın alma oldukça trend ve her geçen gün bilet satış pastasından kendine daha fazla yer kazanıyor.
 
1- Tüm firmaları kontrol edin: Bir yerden bir yere giderken aynı destinasyonlar üzerinde çok sayıda hava yolu firması hizmet veriyor olabilir. Yurt içi örneklerinde; Türk Hava Yolları (THY), Atlas global, Onur Air, Pegasus Hava Yolları, Anadolu Jet Airlines gibi firmaların tümünün hem özellikleri hem de fiyatları birbirinden farklılık göstermekte. Aynı şekilde dış hatlarda da bu firmalara ek olarak, yabancı hava yolu şirketleri de ayrıcalıklı hizmet ve fiyat farkı için alternatifler sunmakta.
 
2- Tüm Tarihlere Bakın: Seyahat tarihiniz biraz esnekse, alternatif gün ve saatlerde daha uygun fiyata uçak bileti bulma imkanınız olabiliyor. Bu konuda Türkiye’nin bilinen seyahat bloglarından kesfetsene.com ‘un önerilerine kulak verebilirsiniz. Cuma gidiş Pazar dönüş en yüksek fiyatlı uçak bileti maliyetlerini oluştururken, hafta içlerindeki seferler ve C.tesi gündüz, Pazar sabah gibi saatlerde tercih edilecek uçak biletlerinin daha uygun olacağını belirtiyor.
 
3-Kıyaslama Sitelerine Öncelik Verin: Tek tek bütün hava yolu şirketlerinin veya tur operatörlerinin siteleriyle boğuşmak yerine Turna.com gibi bu işi güvenle yapan ve tüm hava yolu şirketlerinin farklılıklarını birlikte sunan kıyaslama sitelerine bakabilirsiniz. Burada sadece uçak biletlerini kıyaslama yapan portallar ve uygulamalar olduğu gibi, hem kıyaslamayı yapan, hem de satış ve biletleme işlemini gerçekleştiren siteler de bulunuyor. Bu durumda müşteri hizmetleri muhatabı olarak da bu siteler alınacağı için, her türlü konu çok daha hızlı çözüme ulaşıyor. Üstelik Turna uçak bileti platformu gibi site ve uygulamalarda kredi kartına taksitli ödeme, kredi kartı puanlarını kullanarak bedava uçak bileti alma ve her işlemde turna puan kazanma olanağı da görülüyor. Şuradan incelenebilir ve hemen en uygun uçak bileti bulunabilir. Turna.com

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer