Kapat
A+ A-

Motosiklet Tutkunları için Motosiklet Kaskı Hayati Bir Yatırımdır!

Motosiklet kazalarında anlık meydana gelen tüm etkilerin % 45'i yüz bölgesinde meydana gelir. Koruyucu bir motosiklet kaskı olmadan yüzünüzü dağıtmak ve telafisi mümkün olmayan sonuçlar bırakmak, elbette bir bilgisayar oyunu değildir.
Yayınlanma tarihi: 25 Eylül 2017 Pazartesi, 10:59

Fizik yasalarına göre; vücudunuz 1 saatte ortalama 11 kilometreden daha hızlı yolculuk yapmaz; bu hızda bile, sert bir şeyle vurmak sizi yaralayabilir ya da öldürebilir. Eğer daha hızlı giderseniz, kemikleriniz ve organlarınız güçleri kendi başına idare edemezler. Ve bu mutlak gerçekler, beceri seviyesi ne olursa olsun herkes için geçerlidir; herkes düşebilir. 

Motosiklet Kaskı Özellikleri
§  Kask Ağırlığı: Kaskların ağırlığı, genellikle 1400-1800 gr arasında değişir. Düzgün bir şekilde takılan kask ağırlığı başınızın ve omuzlarınızın etrafında eşit olarak dağıtılır. 
§  Kask Materyali: Kaskın yapıldığı malzeme; ağırlık, konfor ve güvenlik derecesi gibi bir dizi faktörü etkiler. Polikarbonat, fiberglas kompozit ve karbon fiber çoğu kask modelini oluşturur.
§  Ekstra Özellikler: Bugünün kaskları sayısız teknolojik ilerleme sunuyor. Entegre güneşlik, rüzgâr azaltma önlemleri ve iletişim gibi özellikler tüm sürüş deneyimini geliştirmeye yarıyor.

Motosiklet Kaskı için Bütçe  
Cesaretinizi kırmadan önce, motosiklet kaskları hakkında bilmeniz gereken birkaç şey var; kask fiyatları göreceli olarak pahalıdır, ancak motosiklet sürme eylemi için neredeyse önemli bir yer tuttuğundan maliyetini, genel bütçenize eklemeniz gerekir. Örneğin, ilk motosikletinizi satın almak için bütçeniz, 10.000 TL ise iyi bir kask için ödeyeceğiniz fiyat ortalama 1000 TL olarak düşünülebilir. Mont, pantolon, eldiven, bot ve ekstra aksesuarları da ilave ederseniz tüm bunlara en fazla 2-3 bin TL veya daha fazlasını harcayabilirsiniz. 

Modern birçok kask, Bluetooth özelliği ve hoparlörleri zaten yüklü olarak gelir. Bunlar yoksa da bir kask üzerine takmak için kitler de satın alabilirsiniz. Bluetooth, motosikletinize binerken telefon çağrılarına cevap vermenizi, müzik dinlemenizi ve hatta yol tarifi almanızı sağlar. Tam yüz-kapalı kasklar, çenesi açılır veya çıkarılabilir kasklar, açık kasklar, kros kaskları, enduro kasklar veya çocuk kaskları için yüksek standartlarda üretilmiş, kaliteli modeller bulabileceğiniz https://www.motosikletonline.com/Motosiklet-Kaski,LA_108-2.html web adresine modern göz atmanızı tavsiye ederiz.

Birçok devlette, bir motosiklet kullanmak için kask takmanız gerekir. Yani yine de bir tane giymek zorunda kalırsanız, yarım kask yerine, birçok yararı olan tam yüz kaskı gibi kullanışlı bir model seçebilirsiniz.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer