Meteoroloji'den yurt geneline uyarı: Yarından itibaren...

Yarından itibaren tüm yurtta yağışlı hava hakim olacak. Sıcaklık ise azalacak.
Yayınlanma tarihi: 9 Ekim 2018 Salı, 20:39

[Haber görseli]
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, günlük hava durumu tahmin raporunu yayınladı. Değerlendirmeye göre, “”Çarşamba akşamından itibaren hemen hemen Türkiye’nin her yerinde yağış var. Daha sonra yağışlar devam edecek.”

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmelere göre ortalama sıcaklıklar şu şekilde;

MARMARA

Az bulutlu, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Çanakkale’nin iç kesimleri ile Balıkesir’in kuzey çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE

Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren K. Maraş çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin doğusunun parçalı ve yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Kayseri ve Sivas çevreleri ile gece saatlerinde Yozgat çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu, zamanla batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Adıyaman ve G. Antep çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batı kesimleri ile Erzurum ve Bingöl çevrelerinin, gece saatlerinde Muş ve Hakkari çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A+ A-

Okumadıklarınız

Bu kategoriye ait, henüz okumadığınız haberler listelenmektedir. Tümünü görüntülemek için tıklayınız.