Kapat
A+ A-

Almanya'da 6 yaşındaki çocuğa cami tuvaletinde cinsel istismar iddiası

Almanya'nın başkenti Berlin'de küçük yaşta 70 çocuğun Kuran kursuna gittiği bir camide, altı yaşındaki bir çocuğun, Kuran kursu hocası tarafından cami tuvaletinde cinsel istismara uğradığı iddia edildi.
Yayınlanma tarihi: 13 Ekim 2017 Cuma, 09:21

[Haber görseli]Avrupa Postası’nın Mitteldeutscher Rundfunk'undan aktardığı habere göre,Kuran kursu hocasının cinsel istismara uğrayan çocuğu "Olay üzerine konuşursan seni ve aileni öldürürüm" diye tehdit ettiği öne sürüldü.

 ÇOCUĞU TEHDİT ETTİ: KONUŞURSAN AİLENİ VE SENİ ÖLDÜRÜRÜM

 Olay sonrası vücudunda yaralar oluşan çocuğun ailesini bilgilendirmesiyle iğrenç istismar ortaya çıktı. Mitteldeutscher Rundfunk'un haberine göre Kuran kursu hocasının cinsel istismara uğrayan çocuğu " olay üzerine konuşursan seni ve aileni öldürürüm" diye tehdit ettiği belirtildi.

 KEK VE MEYVE SUYU VERECEĞİM DİYEREK TUVALETE GÖTÜRMÜŞ

İsminin açıklanmasını istemeyen çocuğun annesi ise yaptığı açıklamada, Kuran hocasının çocuğa "senin için tuvalete Kek ve Meyve Suyu sakladım" diyerek onu tuvalete götürerek orada soyunmaya zorladığı, buna tepki gösteren ve yüksek sesle bağıran çocuğun ağzını kapatan hocanın, cinsel istismarda bulunduğunu ileri sürdü. Olay sonrası ilk yardım ekiplerini ve polisi arayan aile, çocuğu doktora götürerek kontrol ettirir. Doktor raporuyla çocuğun cinsel istismara maruz kaldığı ve tecavüz şüphesi açık bir dille belgelenir.

 Berlin polisi ve Savcılık tarafından Kuran kursu hocası hakkında soruşturma ve tecavüz şüphesiyle dava açıldığı kaydedildi.

Konunun uzmanı ve psikiyatrist müslüman doktor Mimoun Azizi konuya yönelik yaptığı bir açıklamada, camilerde cinsel istismarın başlı başına bir tabu konusu olduğunu belirterek, buna karşı ailelerin daha duyarlı yaklaşmalarını ifade etti.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler