A+ A-

Barselona Türk filmeleri festivali başladı

5-17 Mayıs tarihlerinde bu yıl ilk kez düzenlenen Barselona Türk Filmleri Festivali, Nuri Bilge Ceylan'ın Kış Uykusu filmi ile açıldı.
Yayınlanma tarihi: 7 Mayıs 2018 Pazartesi, 11:54

5-17 Mayıs tarihlerinde bu yıl ilk kez düzenlenen Barselona Türk Filmleri Festivali, Nuri Bilge Ceylan'ın Kış Uykusu filmi ile açıldı. Festivalde bir Masterclass düzenleyecek olan Ebru Ceylan ve son filmi Ahlat Ağacı ile 71.Cannes Film Festivali'nde yarışacak olan Nuri bilge Ceylan, Cannes öncesi Barselona Türk Filmleri Festivali'nin konukları olacaklar.

Katalunya Sinemateki'nin (Filmoteca) ev sahipliğinde, Barselona Başonsolosluğu'nun katkılarıyla ve Selim Evci'nin direktörlüğünde düzenlenen festivalde, Seren Yüce'nin Rüzgarda Salınan Nilüfer, Mustafa Kara'nın Kalandar Soğuğu, Fikret Reyhan'ın Sarı Sıcak, Onur Saylak'ın Daha, Tolga Karaçelik'in Sarmaşık, Senem Tüzen'in Ana Yurdu, Mehmet Eryılmaz'ın Misafir ve Selim Evci'nin Saklı filmleri seyirci ile buluşacak. Festival alanı Filmoteca, 366 ve 175 kisilik iki ayrı sinema salonunu, kütüphane, kafe, müze ve genis sergi alanıyla bölgenin önemli kültür merkezleri arasında yer almakta.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Nilüfer, Nuri Bilge Ceylan

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler