Kapat
A+ A-

Teknede Mezuniyet ve Alternatif Mezuniyet Partisi Mekanları

Mezuniyet partisi konseptleri son zamanda oldukça farklı noktalara geldi. Bunun en iyi örneği ise teknede mezuniyet partileri.
Yayınlanma tarihi: 12 Temmuz 2017 Çarşamba, 16:37

Teknede mezuniyet son zamanlarda açık ara en çok tercih edilen mezuniyet konsepti olmayı başardı. Peki mezuniyet balosu konseptinden teknede mezuniyet konseptine geçiş nasıl oldu? Gençlerin mezuniyet partileri için tekneleri tercih etme sebepleri neler? Teknede mezuniyet partilerine alternatif fikirler ve mekan seçenekleri neler? Aradığınız yanıtların tamamı DüğünBuketi.com'da!
 

Teknede Mezuniyet En Çok Tercih Edilen Mezuniyet Partisi Konsepti Olmayı Başardı

Daha önce mezuniyet töreni sonrası kutlamalar genellikle mezuniyet balosu konseptinde düzenleniyordu. Bu etkinliğin organizasyonu ise çoğu zaman okul yönetimi tarafından yapılıyor; bunun sonucunda da öğrencilerin tümüne hitap edecek bir atmosfer yaratmak oldukça zor oluyordu. Otellerin balo salonları ya da farklı etkinlik alanlarının ön plana çıktığı mezuniyet baloları, yemekli bir düğünden ya da sıkıcı bir toplantıdan farklı değildi. Şimdi ise gençlerin organizasyon konusunda söz sahibi olmaları ve organizasyonun gençlerin istek ve önerileri doğrultusunda düzenlenmesiyle mezuniyet baloları yerini mezuniyet partilerine bıraktı. Bunun için gençlerin en çok tercih ettiği konsept ise teknede mezuniyet.

Teknede Mezuniyet Partileri Neden Bu Kadar Popüler?

Teknede mezuniyet konseptinin en büyük avantajı diğer tüm mekanlara alternatif bir konsept olması ve tüm teknenin etkinlik süresince size ait olması. Böylece gençler yalnızca kendilerine ayrılmış bir etkinlik alanında diledikleri gibi eğlenip dans edebiliyor ve mezuniyetlerini doyasıya kutlayabiliyor.
Bir diğer etmen ise Boğaz’ın büyüleyici atmosferi. Teknede mezuniyet, gecenin ilerleyen saatlerine kadar Boğaz’ın muhteşem atmosferinde dans etmek ve eğlenmek demek. Bu da klasik bir mezuniyet balosuna göre tekneleri oldukça çekici kılıyor. Yemekli ya da kokteyl konseptinde birçok farklı şekilde hizmet veren tekneler, gençlerin isteklerine göre organize edilen gecede tüm ihtiyaçları karşılayabilecek kapasitede. Tüm bunlar bir araya geldiğinde ise teknede mezuniyet en çok tercih edilen mezuniyet partisi konsepti haline geliyor.

Alternatif Mezuniyet Mekanları ve Mezuniyet Partisi Fikirleri

Mezuniyet partileri elbette teknede mezuniyet ile sınırlı değil. Mezuniyet partisi konsepti bunun haricinde de bir değişim içinde. Önceden olduğu gibi çok kalabalık gruplar halinde organize edilen mezuniyet partilerinin yerini alternatif mezuniyet partileri ve mekanlar almaya başladı.
Arkadaş gruplarının kendi alternatif mezuniyet partilerini düzenlemeye başlaması, mezuniyet mekanları kategorisine farklı bir bakış açısı getiriyor. Önceden mezuniyet baloları için tercih edilen otellerin balo salonları ya da büyük etkinlik alanları, yerini 20-30 kişilik mezuniyet mekanlarına bırakıyor. Bunların başında ise restaurantlar ve daha butik hizmet veren etkinlik alanları geliyor.
Mezuniyet mekanları arasında sayabileceğimiz Boğaz manzaralı restaurantlar, açık ve kapalı davet alanları ve özel mekanlar, gençlerin kendi arkadaş grupları ile samimi bir kutlama yapmasına imkan veriyor. Böylece kalabalık ve sıkıcı mezuniyet baloları yerini eğlenceli ve mezuniyet partilerine bırakıyor. Genellikle gençlerin kendi aralarında organize ettikleri mezuniyet partilerinde, eğlencenin geç saate kadar devam ettiği mekanlar tercih ediliyor. Bu tip bir organizasyon için iyi bir araştırmayla İstanbul’un her bölgesinde uygun bir mekan bulmak mümkün. Eğlencenin ön plana çıktığı bu mezuniyet partilerinin artık mezuniyet balolarının yerini aldığını söylemek yanlış olmaz.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer