A+ A-

Kocaeli Üniversitesi’nde elektronik dersler yeni dönemde paralı hale getirildi

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü yeni dönemde öğrencilerin yoğun olarak seçtiği elektronik dersleri (EDS) paralı hale getirdi.
Yayınlanma tarihi: 06 Eylül 2017 Çarşamba, 18:58

[Haber görseli]

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü üniversitelilerin tepkisini toplayacak bir uygulamayı daha açıkladı. Geçtiğimiz dönemde de bütünleme sınavlarının kaldırılmasını duyuran Hülagü, üniversitelilerin  hem imza kampanyaları hem de eylemleri karşısında geri adım atmıştı.

Rektör Hülagü, yeni döneme, öğrencilerin yoğun olarak seçtiği elektronik dersleri (ESD) materyal parası ve ders başına para getirerek başladı.

Kolektifler.net’in haberine göre Kocaeli Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi Mahir Çelme, Rektör Hülagü’nün bu tür kararlarının ilk defa olmadığını vurgularak şunları söyledi:

Sadettin Hülagü ilk göreve geldiğinde Yeni YÖK Yasası ile katlamalı harçları uygulamaya sokmaya çalıştı. 1 Eylül’de yayınlanan 672 sayılı KHK ile de barış bildirisine imza atan 19 hocamız görevlerinden ihraç edildi. Bu Hülagü’nün yandaşlığını bir kez daha gözler önüne serdi. Daha sonra ise öğrenci düşmanı uygulamalarına devam ederek bütünlemeleri kaldırıp öğrencileri paralı olan yaz okuluna mecbur bırakmaya çalıştı. Şimdi ise üniversitelilerin yoğun şekilde tercih ettiği elektronik ders (ESD) uygulamasını paralı hale getirerek öğrencileri daha fazla sömürmeyi amaçlıyor. Biz nasıl yeni YÖK Yasası’na ve bütünlemelerin kaldırılmasına direndiysek buna da aynı şekilde bu üniversitenin öğrencileri olarak direneceğiz.

Kocaeli Üniversitesi paralı hale getirdiği sistemi fakülteler özelinde fiyatlandırdığını şu şekilde duyurdu:

[Haber görseli]

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

Etiketler:

hülagü, esd, sadet, vurgularak, çel, eds