A+ A-

Hükümet ILO’da ısrarlı

Türk-İş, DİSK, KESK ve Türkiye Kamu-Sen’in karşı çıkmasına karşın, hükümet ILO’da Türkiye’yi Memur-Sen’in temsil etmesinde ısrar ediyor.
Yayınlanma tarihi: 17 Mayıs 2018 Perşembe, 05:43

[Haber görseli]

Hükümetin Uluslararası Çalışma Konferansı’na Memur- Sen’i gönderme kararı almasının ardından ortaya çıkan kriz çözülemedi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, işçi, işveren ve memur konfederasyonları olmak üzere bütün tarafları bakanlıkta topladı. Ancak Türk-İş, DİSK, KESK ve Türkiye Kamu-Sen, Memur-Sen’in işçi delegesi olarak Türkiye’yi temsil edemeyeceğine dikkat çekerek, ısrar edilmesi halinde konferansa katılmayacaklarını bir kez daha vurguladı. Uzlaşma sağlanamadı.

Söz konusu toplantının daveti bakanlıktan geldi. Toplantının temel konusu 28 Mayıs-8 Haziran günlerinde Cenevre’de yapılacak 107. ILO’da Türkiye’yi işçi delegesi olarak kimin temsil edeceğiydi.

Dört konfederasyon, Memur- Sen’in ITUC ile ETUC üyesi olmadığına da dikkat çekti. Israr edilmesi halinde ILO toplantısına katılmayacaklarını dile getirdi. Hak-İş mutabakat sağlanmasını istedi.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Jülide Sarıeroğlu

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler