A+ A-

Devletin AKP'ye taşınması da doları durduramadı

Dün 4.50 lirayı gören dolar devletin zirvesini de harekete geçirmişti. Merkez Bankası "gerekli adımlar atılacaké dedi, Merkez Bankası Başkanı AKP Genel Merkezine çağırıldı.. 4.40'a inendolar bugün yeniden hareketlendi.
Yayınlanma tarihi: 17 Mayıs 2018 Perşembe, 12:00

[Haber görseli]Dün 4.50 lirayı gören dolar devletin zirvesini de harekete geçirmiş, Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada "Piyasalarda gözlenen sağlıksız fiyat oluşumları yakından takip edilmektedir. Gelişmelerin enflasyon görünümü üzerindeki etkileri de dikkate alınarak gerekli adımlar atılacaktır" denilmişti.

Dolardaki hareketlilik sürünce de AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'yı ile ekonomi kurmaylarını AKP Genel Merkezi'ne çağırdı. Erdoğan, çağırdığı isimlerle birlikte İran Cumhurbaşkanı Özel Temsilcisi Mahmud Vaizi ile görüştü. Dolar bu hamlelerin ardından dün akşam 4.40 ile günü bitirmişti.

Gün yine hareketli başladı: 4.45

Dün 4.40 ile kapanan dolar kuru sabah yine hareketlendi Gün içerisinde 4.45'i gördü. Dün 5.25'e kadar düşen avro ise 5.25'e tırmandı.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler