Kapat
A+ A-

Rıdvan Dilmen beklediği görevi açıkladı: Al anahtarı derlerse, alırım

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, TRT Spor'da katıldığı bir programda federasyon başkanlığı için açıklamalarda bulundu. Rıdvan Dilmen, ''Futbolu dizayn etmek için al anahtarı derlerse, alırım. Federasyon başkanlığında falan gözüm yok. Ama federasyon başkanı bana hesap falan sormayacak, 4-5 yıl sonra Türkiye'ye veririm hesabı...'' dedi.
Yayınlanma tarihi: 11 Ekim 2017 Çarşamba, 13:05

[Haber görseli]Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen ve Mustafa Denizli, TRT SPOR’da yayınlanan Levent Özçelik’in sunduğu Futbolun Zirvesi programında haftanın futbol gündemini değerlendirdi.

Avrupa Şampiyonu olan Ampute Milli Takımı’nın başarısıyla gurur duyduğunu belirten Dilmen, “Prim konusunda standart neyse Ampute Milli Takımı’na da o uygulanmalı.” dedi.

Federasyon ile ilgili düşüncelerini dile getiren Dilmen, “Bu Federasyon’a yorgun demeyeceğim kötü… Benim Demirören ve ekibiyle ne sorunum olabilir. Riva’yı Federasyon yapmadı devlet yaptı. Hala sizin liginiz Spor Toto’nun yani devletin elinde… Naklen yayın geliri Federasyon'un başarısı değildir. Daha kimle devam edecekleri belli değil. Lucescu gidecek mi kalacak mı belli değil. Türkiye’de Futbol Federasyonu misyonunu tamamlamıştır. Futbol Federasyonu’nda başarısızlık, güvensizlik ve adaletsizlik var.” ifadelerini kullandı.

 "ARDA BİR NUMARALI ADAMDIR TANITIM AÇISINDAN"

Dilmen Arda ile ilgili çıkan tartışmaya da değindi.

 “Arda, 100 defa milli olmuş. Yüzde 65-70’inde mağlubiyet görmemiş. O gülme ağlamasıdır. Medyada kulübedeki halini değil, gülerkenki halini gösterdiler. Devamındaki görüntüyü kimse vermedi. Türkiye Cumhuriyeti’nin bir numaralı adamıdır tanıtım açısından… Gitmeliydi Barcelona’dan ben gitmesini isterdim. Oynamıyorsa takımında alma Milli Takım’a. Gelmiyorum deseydi o zaman vatan haini diyecektik. Bilal abiye vurması hakaret etmesi doğru değil. Ama Arda’ya karşı haksız haberler yapılıyor. Avrupa Şampiyonası’ndan sonra 5 futbolcuyu milli takıma aldırmamak için ellerinden geleni yaptılar. Arda şu anki formuyla oynamamalı o ayrı bir şey… Burak yılmaz kafa topuna çıkıyor küfürler yağıyor. Bunlar doğru değil.”

 "4-5 YIL SONRA VERİRİM HESABI"

Federasyon başkanlığı ile ilgili konuşan Dilmen "Futbolu dizayn etmek için al anahtarı derlerse, alırım. Federasyon başkanlığında falan gözüm yok. Ama federasyon başkanı bana hesap falan sormayacak, 4-5 yıl sonra Türkiye'ye veririm hesabı" dedi.

"LUCESCU GÖNDERİLİRSE TAZMİNAT ALACAK MI?"

 Dilmen, Terim'in TFF'ye tazminatı için çektiği ihtarnameye cevap verilip verilmediğini ve Lucescu'nun sözleşmesinde tazminat maddesinin yer alıp almadığını merak ettiğini ve bu soruların cevabını beklediğini söyledi.

 "Fatih Terim ile aylardır görüşmüyorum ne gibi bir sorunum olabilir hocamla. Tazminat konusu konuşuluyor şimdi. Fatih Terim bir kontrat yapmıştır. Terim’in kontratında beni gönderirseniz şu kadar vereceksiniz ben gidersem bu kadar para vereceğim diye belirtmiş. Ve Federasyon da görevine son vermiş. Sonra Fatih hoca haklı olarak ihtarname gönderiyor paramı ödeyin diye Federasyon'a. Hukuk diyormuş ki noterden gelen yazıya 1 hafta içerisinde cevap verin. 15 gün oldu. Soruyorum 15 gün içerisinde bu yazıya cevap verdiler mi vermediler mi? A) Evet hocam vereceğiz para. B) hayır hocam vermeyeceğiz biz sizinle mahkemelik olacağız. C) hiç cevap vermediler. Hiç cevap vermemek bir lere hukuken 1-0 mağlup duruma düşmek. ben de diyorum ki neden cevap vermediniz. O kadar avukatınız var. Lucescu 250 bin avro civarı alıyor aylık. Terim'e de verirseniz aylık 500-550 bin Avro'ya hoca çalıştırmış olacaksınız. Bende diyorum ki sizler çok zengin insanlarsınız. Devlete verdirmeyin verin cebinizden parayı. O kadar zenginsiniz… TFF, Fatih Terim’in ihtarnamesine cevap vermedi. İki sorum var. Lucescu’nun tazminatı var mı? Terim’e neden cevap vermediler?"

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Mustafa Denizli, Rıdvan Dilmen, Burak Yılmaz, Fatih Terim

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler