A+ A-

Yunan adalarına tatilci akını

RAMAZAN Bayramı tatilini Türkiye'ye yakın Yunan adalarında geçirmek isteyenler arife günü sabah saatlerinden itibaren iskelelerde yoğunluk oluşturdu.
DHA
Yayınlanma tarihi: 24 Haziran 2017 Cumartesi, 15:05

Sakız, Midilli, Sisam ve Kos adaları bayram tatilinde Türklerden büyük ilgi gördü. Adalara sefer düzenleyen feribot acenteleri ek seferler koydu. Başta İzmir olmak üzere çevre illerden, Sisam Adası'na gitmek için Kuşadası ve Seferihisar'a, Kos Adası'na gitmek için Bodrum'a, Sakız'a gitmek için Çeşme'ye gelen tatilciler limanlarda uzun kuyruklar oluşturdu. Günde iki sefer yapılan Sisam Adası'na, bayram nedeniyle üç firma, ikişer sefer koydu. Bodrum ve Çeşme'de de ek seferler konuldu.

Sisam başta olmak üzere adalara sefer yapan Meander Travel ve Tatil Limanı'nın sahibi Abdullah Gür, ilginin fiyatların düşürülmesinden kaynaklandığını belirterek, "Turizm sezonunun içinde bulunduğu durum ortada. Geçtiğimiz yıllarda her gün sefer yaptığımız adaya, bu yıl geçtiğimiz haftaya kadar haftada sadece 4 gün sefer yapıyorduk. Bayramda biraz hareketlilik olsun diye fiyatlarımızı neredeyse yarı yarıya düşürdük. Bunun biraz etkisi oldu" dedi.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer