AKP'li belediyeden 'Azizname' yasağı!

Cumhuriyet Sahnesi, AKP'li Serdivan Belediyesi Kültür Merkezi'nde sahnelenecek olan 'Azizname' adlı oyununun engellendiğini duyurdu. Gerekçe: Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'e verilen destek...
Yayınlanma tarihi: 10 Ocak 2019 Perşembe, 13:18

[Haber görseli]

Cumhuriyet Sahnesi, sosyal medya hesabından yaptığı duyuru ile 20 Ocak'ta Serdivan Belediyesi Kültür Merkezi'nde sahnelenecek olan 'Azizname' oyununun salon tahsisinin iptal edildiğini açıkladı. Açıklamada, salon tahsisinin iptalinin gerekçesinin Metin Akpenar ve Müjdat Gezen'e verilen destek olduğu iddia edildi. Daha önce Biletix üzerinden satışa sunulan oyun biletlerin de satış taviminden çıkarıldığı görüldü.

Cumhuriyet Sahnesi'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:


Özür dilemesi gereken biz olmadığımız halde; Mesleğimizin duayenleri ve büyük ustaları Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’e sosyal medya hesaplarımızdan destek mesajı yayımlamış olmamız sebep gösterilerek, 20 Ocak tarihli Sedirvan Kültür Merkezi salon tahsisimiz ilgili makamlarca iptal edilmiştir. Bu nedenle "Azizname" oyununu sergileyemeyeceğiz. Bizden kaynaklanmayan bu durum için kıymetli Sakarya seyiricimizden özür dileriz.

[Haber görseli]

A+ A-

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Metin Akpınar, Müjdat Gezen