A+ A-

Bollywood yıldızı Aamir Khan İstanbul'da... "Maalesef Türkiye’den hiçbir oyuncu tanımıyorum"

Bollywood'un dünyaca ünlü aktörü Aamir Khan, yeni filminin tanıtımı için Türkiye'ye geldi. Türkiye’den hiçbir oyuncuyu tanımadığını söyleyen Aamir Khan, "Maalesef Türkiye’den hiçbir oyuncu tanımıyorum. Bundan mutlu da değilim. En yakın zamanda Türk sinemasını deneyimlemek, sizin yaratıcı sanatçılarınızı keşfetmek için heyecanlıyım ve bunu yapmaya başlayacağım." dedi.
Yayınlanma tarihi: 04 Ekim 2017 Çarşamba, 10:08

 

[Haber görseli]

Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferiyle saat 11.00'de Mumbai'den İstanbul'a gelen ünlü aktörü Atatürk Havalimanı'nda hayranları karşıladı.

Aamir Khan İstanbul'da... Hayranları havalimanına akın etti - FOTO GALERİ

Khan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ilk kez Türkiye’ye geldiğini, burada olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Uzun yıllardır bu ülkeye gelmeyi beklediğini ifade eden Khan, "En sonunda Türkiye’ye geldim. Gerçekten çok mutluyum. Uzun yıllardır sevenlerim de gelmek için beni davet etmişti. Gelmeyi çok denedim. Bütün fanlarıma burada olmaktan çok mutlu olduğumu söylemek isterim" dedi. Ünlü yıldız, Türk halkına gösterdiği ilgi nedeniyle teşekkür ederek, çok memnun olduğu belirtti.

Aamir Khan'ı görebilmek için hayranları Atatürk Havalimanı'na akın ederken, ünlü aktör güçlükle havalimanından çıkabildi.Oyuncuya dokunmak için izdiham oluşturan Aamir Khan’ın hayranlarını korumalar zor uzaklaştırdı. Yoğun ilgi nedeniyle arabaları karıştıran Khan’ın korumaları ünlü yıldızı yanlış arabaya bindirdi. Bindiği arabadan inmeyeceğini söyleyen Khan, yanlış arabayla Atatürk havalimanından ayrıldı. Atatürk Havalimanına Khan’ı görmeye saatler önce gelen hayranları, uzun süre beklemek zorunda kaldı. Ünlü oyuncu ile fotoğraf çektirmek için izdiham oluşturan hayranları, fotoğraf çektiremeyince gözyaşlarını tutamadı.

 

 

[Haber görseli]

 

 

Türkiye’deki hayranlarıyla buluşan Khan, çeşitli televizyon programlarına katıldı. Aamir Khan bugün 17.30'da Kanyon AVM'de hayranlarıyla buluştu.

[Haber görseli]

 

Khan, resmi Facebook hesabından yazdığı mesajda, "İstanbul için yola çıktım, Türkiye ziyaretimi dört gözle bekliyorum, sevgiler" yazdı.

[Haber görseli]

 Aamir Khan'ın yeni filmi "Secret Superstar" 20 Ekim'de Türkiye'de vizyona girecek.

"Secret Superstar" filminin fragmanı

TÜRKİYE’nin tanıtım yüzlerinden biri seçilen Bollywood'un dünyaca ünlü aktörü Aamir Khan, Türkiye’ye geldiği için çok mutlu olduğunu söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığının davetlisi olarak bugün Türkiye’ye gelen Aamir Khan, Hindistan ve Türkiye'de eş zamanlı olarak 20 Ekim'de gösterime girecek “Secret Superstar” filminin tanıtım toplantısında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

FİLM TANITIMINDA KONUŞTU

Mecidiyeköy’deki bir otelde gerçekleştirilen toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan yıldız oyuncu, Türkiye’ye uzun yıllardır gelmek istediğini belirterek, “Burada olduğum için çok mutluyum. Türkiye’deki arkadaşlarımdan ve filmlerimi izleyenlerden mesajlar alıyordum. Genç insanların filmlerimi izlediğini bilmiyordum. Bunu öğrendiğim için çok mutlu oldum. Bir teklif gelince de hemen kabul ettim. Eşim ve oğlum daha önce Türkiye’ye gelmişti ve hayran kalmıştı. Ben de geldiğim için çok mutluyum” ifadesini kullandı.


“BÖYLE YOĞUN BİR KARŞILAMA GÖRMEK BENİ GERÇEKTEN DUYGULANDIRDI”

Türk hayranlarının kendisini Atatürk Havalimanı’nda karşılamasıyla ilgili olarak da Khan, “Böyle yoğun bir karşılama görmek beni gerçekten duygulandırdı. Hayranlarımla daha çok vakit geçirmek isterdim ve vakit geçirmek için daha çok şey yapacağım” diye konuştu.

[Haber görseli]

 

“MAALESEF TÜRKİYE’DEN HİÇBİR OYUNCUYU TANIMIYORUM”


Türkiye’den hiçbir oyuncuyu tanımadığını vurgulayan Aamir Khan, şunları söyledi:
“Maalesef Türkiye’den hiçbir oyuncu tanımıyorum. Bundan mutlu da değilim. En yakın zamanda Türk sinemasını deneyimlemek, sizin yaratıcı sanatçılarınızı keşfetmek için heyecanlıyım ve bunu yapmaya başlayacağım.”

“14 YAŞINDAKİ BIR KIZIN RUH HALİ,  ANNESİNİN YAŞADIĞI İLİŞKİLER ÜZERİNE”

Secret Superstar filmi hakkında da bilgi veren Khan, “Secret Superstar”daki konu, süperstarlıktan öte 14 yaşındaki bir kızın ruh hali, annesinin yaşadığı ilişkiler üzerine” dedi.

 

“HAYRANLARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM”


Hayranlarına da seslenen Aamir Khan, şu ifadeleri kullandı:
“Filmlerimi nasıl izlemeye başladınız? Farklı bir dil. Bu önemli değil, ama başladığınız için çok mutluyum. Sonunda Türkiye’de olabilmekten çok memnunum. Hayranlarıma teşekkür ediyorum.”

TÜRKİYE’NİN TANITIM YÜZLERİNDEN BİRİ SEÇİLDİ


Türkiye’nin tanıtım yüzlerinden biri seçilen Hint oyuncu Aamir Khan, 4 günlük Türkiye ziyaretinde Ankara ve İstanbul’da çeşitli etkinliklere katılacak. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş tarafından da kabul edilecek Khan, Türk oyuncular ve sinema yapımcılarının yanı sıra hayranlarıyla buluşacak.

Aamir Khan kimdir?

Bollywood yıldızı Aamir Khan, başarılı kariyeri boyunca Hint sinema tarihinin en etkileyici ve popüler aktörü oldu ve dört ulusal film ödülü ile yedi Filmfare Ödülü kazandı. Hindistan Hükümeti tarafından 2003 yılında Padma Shri ve 2010 yılında Padma Bhushan olarak onurlandırıldı. 30 Kasım 2011'de ve 2014 yılında UNICEF Ulusal Barış Elçisi seçildi. Bununla birlikte yardımsever kimliği ile tanınan Khan, Hint toplumunda bazıları politik krize dönüşmüş çeşitli sosyal problemlere de çözüm arıyor.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Numan Kurtulmuş