Kapat
A+ A-

Cannes'da yarışacak filmler belli oldu

Bu yıl 71. kez düzenlenecek olan Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye için yarışacak filmlerle diğer bölümlerde ödül şansı arayacak yapımlar açıklandı.
Yayınlanma tarihi: 12 Nisan 2018 Perşembe, 17:26

 

Festival Başkanı Pierre Lescure ile festivalin seçkilerden sorumlu sanat yönetmeni Thierry Fremaux'nun açıkladığı filmler şöyle sıralandı.

Altın Palmiye Yarışması
"Everybody Knows" / Asghar Farhadi (Açılış Filmi)
"At War" / Stéphane Brizé
"Dogman" / Matteo Garrone
"The Picture Book" / Jean-Luc Godard
"Asako I & II" / Ryusuke Hamaguchi
"Sorry Angel" / Christophe Honoré
"Girls of the Sun" / Eva Husson
"Ash Is Purest White" / Jia Zhang-Ke
"Shoplifters" / Kore-Eda Hirokazu
"Capernaum" / Nadine Labaki
"Burning" / Lee Chang-Dong
"BlacKkKlasman" / Spike Lee
"Under the Silver Lake" / David Robert Mitchell
"Three Faces" / Jafar Panahi
"Cold War" / Pawel Pawlikowski
"Lazzaro Felice" / Alice Rohrwacher
"Yomeddine" / A.B Shawky
"Summer" / Kirill Serebrennikov

Belirli Bir Bakış
"Border" / Ali Abbasi
"Sofia" / Meyem Benm’Barek
"Little Tickles" / Andréa Bescond & Eric Métayer
"Long Day’s Journey Into Night" / Bi Gan
"Manto" / Nandita Das
"Sextape" / Antoine Desrosières
"Girl" / Lukas Dhont
"Angel Face" / Vanessa Filho
"Euphoria" / Valeria Golino
"Friend" / Wanuri Kahiu
"My Favorite Fabric" / Gaya Jiji
"The Harvesters" / Etienne Kallos
"In My Room" / Ulrich Köhler
"The Angel" / Luis Ortega
"The Gentle Indifference of the World" / Adilkhan Yerzhanov

Yarışma Dışı
"Solo: A Star Wars Story" / Ron Howard
"Le Grand Bain" / Gilles Lellouche

Özel Gösterimler
"10 Years in Thailand" / Aditya Assarat, Wisit Sasanatieng, Chulayarnon Sriphol & Apichatpong Weerasethakul
"The State Against Mandela and Others" / Nicolas Champeaux & Gilles Porte
"Le Grand Cirque Mystique" / Carlo Diegues
"Dead Souls" / Wang Bing
"To the Four Winds" / Michel Toesca
"La Traversee" / Romain Goupil
"Pope Frances – A Man of His Word" / Wim Wenders

Geceyarısı Gösterimleri
"Arctic" / Joe Penna
"The Spy Gone North" / Yoon Jong-Bing

Kısa film yarışması
"Gabriel" / Oren Gerner
"Judgement" / Raymund Ribay Gutierrez
"Caroline" / Celine Held, Logan George
"Umbra" / Saeed Jafarian
"III" / Marta Pajek
"Duality" / Masahiko Sato, Genki Kawamura, Yutaro Seki, Masayuki Toyota, Kentaro Hirase
"On The Border" / Wei Shujun
"All These Creatures" / Charles William

Cinéfondation seçkisi
"Rubber Dolphin" / Ori Aharon
"End Of Season" / Zhannat Alshanova
"Sailor’s Delight" / Louise Aubertin, Éloîse Girard, Marine Meneyrol, Jonas Ritter, Loucas Rongeart, Amandine Thomoux
"Inanimate" / Lucia Bulgheroni
"The Summer Of The Electric Lion" / Diego Céspedes
"Palm Trees And Power Lines" / Jamie Dack
"The Storms In Our Blood" / Di Shen
"A Piece of Tragedy" / Laura Garcia
"Five Minutes Outside" / Constanza Gatti
"Hector’s Nightfall" / Ariel Gutiérrez
"Dots" / Eryk Lenartowicz
"The Other" / Marta Magnuska
"Equally Red And Blue" / Georgiana Moldoveanu
"As It Is On Earth" / Pier Lorenzo Pisano
"Calendar" / Igor Poplauhin
"Like A Good Kid" / Arian Vazirdaftari
"I Am My Own Mother" / Andrew Zox

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer