Kapat
A+ A-

Adını güneş tutulmasından aldı

Gelecek vizyonunu bir SUV markası olmak üzerine kuran Mitsubishi Motors’un bu dönüşümdeki ilk ürünü olan Coupe SUV modeli Eclipse Cross Türkiye’de satışa sunuldu.
Yayınlanma tarihi: 23 Nisan 2018 Pazartesi, 05:21

Gelecek vizyonunu bir SUV markası olmak üzerine kuran Mitsubishi Motors’un bu dönüşümdeki ilk ürünü olan Coupe SUV modeli Eclipse Cross Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni SUV’u ile satışlarını 4 kat artırmak isteyen firma bu modeliyle segmentinde üç alanda fark yaratmak istiyor. Tasarım, güvenli sürüş deneyimi ve teknoloji.

Mitsubishi Motors’un yeni jenerasyon otomobillerinin ilki olan yeni coupe SUV modeli Eclipse Cross, dikkat çekici tasarımı, gelişmiş ileri güvenlik özelliklerine sahip sürüş dinamikleri ve sürücünün yoldan gözünü ayırmadan yönetebildiği akıllı telefon fonksiyonlarını kullanmasına olanak sağlayan Smartphone Link Display Audio sistemi gibi yüksek teknolojili donanımı ile dikkat çekiyor. Eclipse Cross, markanın 40 yıllık SUV uzmanlığı, 80 yıllık 4x4 geçmişi ve 30 yıllık All-Wheel-Control (S-AWC) teknolojisinden güç alıyor. Eclipse Cross’ta sürücünün, adaptif hız sabitleme sistemi, çarpışma önleyici uyarı sistemi, şerit takip uyarı sistemi gibi bilgileri takip edebileceği Head up Display (Direksiyon üzeri gösterge ekranı) bulunuyor.

Eclipse Cross’un 1.5 litre turbo benzinli motoru, 163 beygir güç üretiyor ve 6 ileri vitesli manuel veya 8 kademeli CVT şanzıman seçenekleri ile geliyor. Ayrıca 2 ya da 4 tekerlekten çekiş konfigürasyonlarından birini tercih edebiliyorsunuz. Evo’dan hatırladığımız aktif yalpa kontrolünün (AYC) modern bir uyarlaması ile birleştirilmiş sürekli dört çeker sistemi (S-AWC) ise aracın viraj performansını artırarak sürüş güvenliğini SUV standartlarının ötesine taşıyor. Araçta adaptif hız sabitleyici, çarpışma önleme sistemi, şerit takip uyarı sistemi, kör nokta uyarı sistemi, hareketli nesne algılama sistemi, elektronik park freni gibi gelişmiş güvenlik özellikleri de dikkat çekiyor.

Saf Mitsubishi olarak son araç

Eclipse Cros saf Mitsubishi olarakr son araç olacak, bundan sonraki tüm modeller Renault-Nissan- Mitsubishi ortak platformunda üretilecek. Renault, Nissan ve Mitsubishi ortaklığı geçtiğimiz haftalarda “Alliance 2022” planlarını açıklamıştı. Yıllık 10 milyar Avro sinerji hedeflenen bu yeni planda, 14 milyon satış hedefi ve 240 milyaroolar ortak gelir öngörülüyor. 9 milyondan fazla araç dört ortak platformu paylaşacak. Ortak elektrikli araç platformlarından 12 saf elektrikli araç modeli piyasaya sürülecek.

Cumhuriyet İMECESİ