Citroën’den yeni bir SUV

C5 Aircross otonom sürüşe bir adım daha yaklaştı.
Bunlarla da ilgilenebilirsiniz
Yayınlanma tarihi: 28 Mayıs 2018 Pazartesi, 03:54

[Haber görseli]

Ürün gamındaki SUV modellerinin sayısını artıran Citroën, yeni SUV modeli C5 Aircross’u tanıttı. Markanın amiral gemisi görevini üstlenecek olan yeni nesil SUV C5 Aircross, sunulan 30 farklı gövde kombinasyonu sayesinde tüketicilere geniş kişiselleştirme imkânı sunuyor. Yeni Progressive Hydraulic Cushions (Kademeli Hidrolik Destekli) süspansiyon sistemi ve daha kalın süngerle desteklenen Advanced Comfort koltuklarla donatılan araç çok konforlu bir yolculuk deneyimi sunuyor. Ayrıca ayrı ayrı kaydırılabilen, katlanabilen ve yatırılabilen arka koltuklar sayesinde sınıfının standartlarının üzerinde bagaj hacmi sunuyor.

sunuyor. C5 Aircross, ön camın üst kısmında yer alan bir kamera ve ön tamponun içindeki radar sensörü sayesinde otonom sürüşe doğru önemli bir adım olan, aralarında, Aktif Güvenlik Freni, Stop&Go özelliğine sahip Adaptif Cruise Control, Şeritte Kalma Asistanı, Park Asistanı, zorlu koşullarda sürücülere destek olan Yokuş İniş Destek Sistemi ve Grip Control’ün de bulunduğu 20 farklı sürüş ve konfor destek sistemi dikkat çekiyor. C5 Aircross, yüksek performanslı, Euro 6.2 standartlarını karşılayan benzinli ve dizel motor seçenekleri ve yakıt avantajı sağlayan daha hafif 8 vitesli EAT8 tam otomatik şanzıman ile geliyor. Fransa’daki Rennes-La Janais tesisinde üretilen C5 Aircross, 2018 yılı sonunda satışa sunulacak.

2019 yılının sonunda sunulması planlanan Plug-in Hybrid (PHEV) versiyonu ise Citroën’in ilk Plug-in Hybrid modeli olacak.

A+ A-