Kapat
A+ A-

Akşener istedi, istifa etti

Meclis Grup Başkanı olan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahad Andican, görevinden istifa etti.
Yayınlanma tarihi: 9 Kasım 2018 Cuma, 02:33

[Haber görseli]

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in isteği üzerine Meclis Grup Başkanı olan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahad Andican, görevinden istifa etti.

Andican’ın, “Grup başkanı olarak görev yaparken, parti politikalarından memnun olmadığı ve Meclis’teki görevinde parti politikaları nedeniyle gölgede kaldığı, bunun için de zaman zaman Genel Başkan Akşener ile tartışma yaşadığı” da belirtildi.

24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı adaylığı nedeniyle milletvekili seçilemeyen İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, seçimlerden sonra, 1995 yılındaki seçimlerde Anavatan Partisi’nden İstanbul milletvekili seçilen ve ‘merkez sağ’ kanadın yakından tanıdığı isimlerden Ahad Andican’ı, “grup başkanı” seçmişti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de Andican’ın istifasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Genel merkezde yaptığı açıklamada Akşener, “Andican’ın partiden istifa etmediğini” belirterek, şunları söyledi:

“İstanbul bizim için çok önemli. İstanbul’un önemli aktörlerinden biridir; uzun yıllar politik sahada Sayın Andican. Benim çok değer verdiğim bir insandır. Ahad Hoca sembolik temsil noktasındaki bir görevden ziyade daha aktif, daha sahada çalışmaya yönelik bir tercihte bulundu. Benimle konuştu. Açıklamasında da İYİ Parti bünyesinde çalışmasına devam edeceğini belirtti. Görevini bırakmış değil. Çünkü bu görevin tanımı yok.”

‘AKP ile HDP görüşüyor’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Genel Merkezi girişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Akşener, ‘’AK Parti ile HDP arasında el altından, masanın altından ve yarın Dolmabahçe Sarayı’na ulaşabilecek görüşmelerin yapıldığını biliyorum ve bunu kamuoyuyla paylaştım’’ iddiasında bulundu.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Meral Akşener

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler