A+ A-

AKP Sözcüsü Ünal: Müftülere nikah yetkisi geri çekilmeyecek

Müftülere nikâh yetkisi verilmesiyle ilgili açıklamalarda bulunan AKP Parti Sözcüsü Mahir Ünal, yasa tasarısını geri çekmeyeceklerini belirtti.
Yayınlanma tarihi: 12 Ekim 2017 Perşembe, 19:01

[Haber görseli]

MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan AKP Parti Sözcüsü Mahir Ünal, müftülüklere nikah kıyma yetkisi veren tasarının geri çekilmeyeceğini belirterek  “Nikah memurunun nikah kıyma yetkisi neyse yine devlet memuru olan müftülere de aynı yetki veriliyor" açıklaması yaptı. 

Ünal, büyükşehirlerdeki ilçe kongrelerinin ertelendiği haberlerinin doğru olmadığını söyledi. Kongreler yıl sonuna kadar tamamlanacak. Büyükşehirlerin ilçe kongreleri 51 il kongresi bittikten sonra yapılacak. Neden sona bırakıldı. Çünkü Ankara’da giden konuşmacılar, katılımcılar yer alması gibi sorunlar yaşanmaması için sona bırakıldı” dedi.

'250 şehit spekülasyon konusu yapılamaz'

Ünal’a, CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in “Darbeyi AK Parti’nin kendisi yaptı” sözleri soruldu. 15 Temmuz darbe girişiminin 'sulandırılmak' istenildiği savunan Ünal, “FETÖ, 15 Temmuz gecesi devleti ele geçirmeye çalıştı. 17-25 Aralık’ı da AK Parti’ye karşı bir şey olarak görmeyin. Bu da devleti ele geçirme hamlesiydi. Artık kimsenin FETÖ’nün ağzıyla konuşmasına tahammülümüz yok. 250 şehit spekülasyon konusu yapılamaz. Bunun hesabını sorarız” diye konuştu.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Mahir Ünal, Haluk Pekşen

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler