A+ A-

Engin Altay'dan Erdoğan'a fotoğraf yanıtı

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, AKP'li Cumhurbaşkanı Erodğan'ın dönemin başbakanı Bülent Ecevit'in dönemin ABD Başkanı Bill Clinton ile çekilen bir fotoğrafına ilişkin yorumuna tepki gösterdi. Altay, "Dış politikayı iç politik manevralara alet etmek ayıptır" dedi.
Yayınlanma tarihi: 13 Ekim 2017 Cuma, 14:22

[Haber görseli]

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dönemin başbakanı Bülent Ecevit'in dönemin ABD Başkanı Bill Clinton ile çekilen bir fotoğraf ile vize krizini bağladığını savundu. Altay, "Vize krizini Bülent Ecevit'in bir fotoğrafına bağlayıverdi. Devletler arası ilişkilerde medyanın anlık deklanşör tespitleri önemli değildir. Sizin o görüşmede ülkenizin menfaatleri için neler elde ettiğiniz önemlidir. Anlık deklanşöre kalırsa bakın Bush bu da Ecevit. Önünde eğilmiyor Bush. Ancak deklanşörün anlık tespitine baktığınızda eğiliyor gibi.  dedi. 

[Haber görseli]
Bu fotoğraf 17 Ocak 2002 tarihinde ABD Başkanı George Bush ile dönemin başbakanı Bülent Ecevit'in Beyaz Saray'da görüşmesi sonrası çekildi. Fotoğrafta Bush, gazetecilerin sorularını yanıtlamak üzere koltuğa otururken görülüyor.

"GÖKÇEK'LE İLGİLİ ELİNDE VARSA SAVCIYA TESLİM ETMEK ERDOĞAN'IN NAMUS BORCUDUR" 

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konuları değerlendirdi. Engin Altay, AKP'li belediye başkanlarının neye göre görevden alındığını AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklaması gerektiğini savunarak şöyle konuştu: "Yolsuzluklarıyla FETÖ'yle  ilgili elinde ne varsa, hangi bilgi belge varsa savcının eline bunları teslim  etmek Erdoğan'ın  namus borcudur. Bunların yapmadan belediye başkanını koltuklarından kaldırmak kabul edilemez. Bu diktatörlükten bir uygulama.  Melih Gökçek, yolsuzluğa mı bulaştı, yorgun mu? Gökçek ile ilgili ne varsa savcıya teslim etmek Erdoğan'ın namus borcudur." 

 

 

 

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Bülent Ecevit, Engin Altay, Recep Tayyip Erdoğan, Melih Gökçek

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler