Kapat
A+ A-

Nuriye ve Semih'in avukatları: Onlar yaşasın, biz hapis yatarız

DHKP/C üyesi ve yöneticisi olmak suçlamasıyla yargılanan KHK ile kapatılan Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) ve Halkın Hukuk Bürosu yönetici ve üyesi avukatlar dün Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi’nde yargıç karşısına çıktı.
Yayınlanma tarihi: 06 Aralık 2017 Çarşamba, 22:05

[Haber görseli]

18. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada ÇHD Genel Başkanı avukat Selçuk Kozağaçlı ve tutuklu avukatlar Barkın Timtik, Ebru Timtik, Naciye Demir, Şükriye Erden ve Özgür Yılmaz da hazır bulundu. Barkın Timtik, açlık grevindeki akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın avukatlıklarını yaptıkları için tutuklandığını söyledi. Timtik, “Ben onların avukatı olmaktan gurur duyuyorum, onlar yaşayacaksa ben yıllarca yatmaya da razıyım. Nuriye ve Semih’in yaşaması bizim tutsaklığımıza bağlıysa biz tutsaklığa razıyız” dedi. Selçuk Kozağaçlı da “Tutuklu olduğum dosyada Soma Davası’nı niye takip ettin. Örgüt mü sizi yönlendirdi?’ diye soruldu. Ahlaksız ve utanç verici bir soruydu.”

Ahmet Şık ve biz...

Balıkesir T Tipi Cezaevi’nden duruşmaya getirilen avukat Ebru Timtik ise “Biz ve Ahmet Şık her dönem tutukluyuz. Hükümet kriz derinleştiğinde, yönetememe hali başladığında her zaman bize saldırmıştı’’ dedi. Duruşma 23 Mayıs 2018 tarihine erteledi.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Ahmet Şık

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler