A+ A-

AKP'li başkanın eşi Erdoğan'ın programına alınmayınca ağladı: 'Kocan sana sahip çıkmazsa böyle olur'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı AKP'nin Sakarya İl Kongresinin yapıldığı spor salonuna alınmadığı için gözyaşlarına boğularak 'Kocan sana sahip çıkmazsa böyle olur' diyen kadının Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan'ın eşi İlknur Akcan olduğu ortaya çıktı.
DHA
Yayınlanma tarihi: 13 Mart 2018 Salı, 02:19

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Serdivan iİlçesindeki Sakarya Spor Salonu'nda gerçekleştirilen AKP Sakarya İl Kongresi'nde partililere hitap etti.

Program öncesinde kongre salonunun önündeki görevli girişine gelen Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan'ın eşi İlknur Akcan, polislere içeriye girmek istediğini söyledi.

İSMİ LİSTEDE YOK DİYE SALONA ALINMADI

Geçiş noktasında kurulan barikatlarda görevli polisler belediye başkanının eşine 'Hanımefendi isminiz listede yok, giremezsiniz' deyince ortalık bir anda karıştı. İlknur Akcan polislere, Bağırırım ben, ben içeri girmek istiyorum. Ben sana bağırmıyorum. Almıyorlar her seferinde diye tepki gösterdi.

BAŞKAN OLAN KOCASINA SİTEM ETTİ

Akcan'ın sözlerine cevap veren polis memuru, "Alın götürün şu hanımefendiyi yahu. Ben mi listeye ismini koymadım Bana niye bağırıyor" ifadelerini kullandı. Sinir krizi geçiren Akcan, ellerini polis barikatının üzerine koyup, "Kocan sana sahip çıkmazsa böyle olur işte" diyerek sitem etti.

SONUNDA İÇERİ GİRMEYİ BAŞARDI

İlknur Akcan'ı çevresindeki partililer güçlükle sakinleştirdi. Bir süre burada bekleyen İlknur Akcan daha sonra parti yetkililerince içeriye alındı.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Recep Tayyip Erdoğan