Kapat
A+ A-

Demirören'in aile dostu Arda'yı yumrukladı iddiası

Türkiye Futbol Federasyonu eski yönetim kurulu üyesi Yaşar Aşçıoğlu, Arda Turan'ın milli takımdan ayrılık sürecini başlattığını iddia ettiği yumruklaşma olayını anlattı.
Yayınlanma tarihi: 17 Temmuz 2017 Pazartesi, 12:15

 

 [Haber görseli]

Türkiye Futbol Federasyonu eski yönetim kurulu üyesi Yaşar Aşçıoğlu, milli takımda Arda Turan ve federasyonda yaşanan son olaylarla ilgili flaş açıklamalar yaptı.Sporarena'nın haberine göre, Aşçıoğlu, son olarak gündeme bomba gibi düşen Fatih Terim ve Selahattin Aydoğdu kavgası sonrası TFF'ye çağrıda bulundu.

İşte Aşçıoğlu'nun açıklamaları;

''Milli Takım Direktörü Fatih Terim ile 2 dönemdir yedek TFF yönetim kurulu üyesi olan Selahattin Aydoğdu'nun kavga ediyor olması, TFF'nin ne kadar kötü yönetildiğinin başka bir göstergesidir.''

Aynı durum Katar'da oldu. Yıldırım Demirören'in aile dostu Kerim bey, Arda'yı bizim kaldığımız otelde yumruklamıştı ve Demirören, Kerim bey'e sahip çıkmıştı.

Neler Yaşanmıştı?

Makedonya ile golsüz berabere kalan Milli Takım kafilesi maçtan sonra Üsküp'ten,Trieste'ye geçtiği sırada uçak içinde rezalet yaşanmıştı. Bab-ı Ali'nin 40 yıllık Spor Yazarı Bilal Meşe'ye uçak hareket etmeden önce Arda Turan galiz küfürler ederek boğazını sıktı ve darp etmişti.

Olayın Gelişimi

Milli Takım futbolcuları ile birlikte kafilede yer alan VIP yolcular ve basın mensupları uçağa binip bagajlarını üst dolapara yerleştirdiği sırada Arda Turan, cam kenarında oturan Bilal Meşe'nin yanına geldi ve ''Senin...Ana...Avradını...kızlarını...Çoluğunu...Çocuğunu..'' şeklinde küfürler ederek saldırdığı gözlendi. Meşe'nin boğazına sarılan ve sıkmaya çalışan Arda Turan'ın bu hareketine Burak Yılmaz ve Caner Erkin anında müdahele etti ancak olayda bu ikili Bilal Meşe'ye yüklenerek,''Otur bakalım yerine sen ne yapıyorsun'' diyerek takım arkadaşının tarafında yer aldılar.

Hiçbir şey olmamış gibi

Uçak Trieste'ye inio boşalmaya başladığı sırada ise bir başka hoş olmayan durum yaşandı. Başta Bilal Meşe'ye saldıran Arda Turan olmak üzere, Burak Yılmaz,  Caner Erkin ve diğer Milli takım oyuncuları sanki hiçbir şey olmamış gibi güle oynaya, kafile otobüsüne binip Slovenya'ya doğru yola çıktı.

Arda'dan yalanlama geldi

Arda Turan ise bugün sosyal medyada yaptığı açıklama ile yaşananların yalan olduğunu açıkladı.

[Haber görseli]

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Yıldırım Demirören, Arda Turan, Burak Yılmaz, Caner Erkin, Fatih Terim