Kapat
A+ A-

Dünya Kupası Avrupa Elemeleri tamamlandı... Hollanda kupada yok

FIFA Dünya Kupası'nın Avrupa kıtası eleme maçları tamamlandı.Hollanda elendi... Slovakya, 'en az puanla grup ikincisi' olduğu için play-off turuna katılamayacak. Milli takım Dünya Kupası'na katılma şansını daha önce yitirmişti.
Yayınlanma tarihi: 11 Ekim 2017 Çarşamba, 07:15

[Haber görseli]2018 yazında Rusya’da düzenlenecek olan FIFA Dünya Kupası’nın Avrupa Elemeleri bugün oynanan maçlarla tamamlandı. Avrupa Elemeleri’nden kupaya katılım hakkı elde eden ekipler; Fransa, Portekiz, Almanya, Sırbistan, Polonya, İngiltere, İspanya, Belçika, İzlanda olurken, Rusya da ev sahibi olduğu için otomatik olarak Dünya Kupası’na adını yazdırdı.

 ‘EN KÖTÜ İKİNCİ’ SLOVAKYA ELENDİ

 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’nde 9 grup yer alırken, bu 9 grubun 8’inin 2’ncisi play-off turuna katılma hakkı kazandı. Grup ikincileri içerisinde en az puanı toplayan ekip ise statü gereği turnuvaya veda ediyor. F Grubu’nda yer alan Slovakya, 18 puanla İngiltere’nin arkasından 2’nci sırada yer alırken, bu puan onları play-off turuna taşımaya yetmedi ve Slovaklar 2’nci olmasına rağmen play-off turuna katılamadı.

 PLAY-OFF TURUNDA YER ALACAK TAKIMLAR BELLİ OLDU

Öte yandan F Grubu dışındaki gruplarda 2’nci sırada yer alan takımlar, play-off turuna katılma hakkı kazandı. Türkiye A Milli Takımı’nın bulunduğu I Grubu’ndan Hırvatistan play-off turuna katılırken, İsveç, İsviçre, Kuzey İrlanda, İrlanda Cumhuriyeti, Danimarka, İtalya ve Yunanistan da play-off turunda yer alacak. Bu 8 takımdan 4’ü, play-off sonucunda Rusya’ya gitme hakkı kazanacak.

 HOLLANDA DÜNYA KUPASI’NDA YOK

2016 Avrupa Şampiyonası’na katılamayan Hollanda, 2018 Dünya Kupası’nda da yer alamayacak. Dünya Kupası’nda yer almak için, A Grubu son maçında İsveç’i 7 farkla mağlup etmesi gereken Hollanda, bu mücadeleden 2-0’lık galibiyetle ayrılınca Dünya Kupası hayalleri de suya düşmüş oldu. Dick Advocaat’ın öğrencileri bu sonuçla grubu 3’üncü sırada tamamladı.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler