Kapat
A+ A-

Spotify ve Sony Music anlaştı

Yakın zamanda halka arz etmesi umulan dijital müzik dünyasının devi Spotify, gücüne güç katmak için Sony Music Entertainment ile lisans anlaşması imzalamak için karar aldı.
Yayınlanma tarihi: 14 Temmuz 2017 Cuma, 14:29

Halka arz edilme aşamasında önemli bir avantaj yakalamak isteyen dijital müzik devi Spotify, Sony Music Entertainment ile lisans anlaşması imzaladı.
Şirket hatırlanacağı üzere yakın zamanda da buna benzer olarak  Universal Music Group ile anlaşma imzalamış ve bu doğrultuda belirli sanatçılara ait müzikleri sadece premium hesap sahiplerinin hizmetine sunmuştu.


Gelen bilgilere göre Spotify, son olarak da Sony Music Entertainment ile benzer bir anlaşma yapmaya oldukça yakın. Sia ve Zara Larsson gibi ünlü müzisyenler ile anlaşmaları olan Sony Music Entertainmetn ile yapılacak olan bu ortaklık ile şirket gelir hanesinde bir adım daha öne çıkmanın planlarını yapıyor.
Spotify, geçen yıl açıkladığı 140 milyon kullanıcıya rağmen 390 milyon dolar zarar ile karşılaştığını belirtmişti. Firma yaptığı kampanya ve reklamlar ile premium abone sayısını her geçen gün arttırmanın planlarını yapıyor.

Turkcell T80 ön inceleme videosu

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer