A+ A-

Mercedes-Benz’in ilk Pick-Up modeli geliyor

Dünyada pick-up pazarı rekabet dolu çünkü Nissan-Navara, Ford-Ranger ve 150, Volkswagen-Amarok, Toyota-Hilux, Mitsubishi L200 ve GMC Sierra gibi oldukça güçlü modellere sahip otomotiv devlerinin elleri bu piyasada çok güçlü ve şimdi piyasa daha da kızışacak çünkü Mercedes-Benz X-Class ile bu yarışa katılmaya hazır.
Yayınlanma tarihi: 06 Ağustos 2017 Pazar, 16:40

Yeni X-Class,Mercedes Benz ve Renault-Nissan ittifakı ile üretilecek zaten araç temel tasarımı Nissan’ın Navara modelinden yola çıkılarak yapılmış. Üretimi ise Renault ve Nissan‘ın fabrikalarında yapılıyor. Kasım ayında Almanya ve Avrupa’da, 2018’in başından itibaren Avustralya ve Afrika’da satışa çıkarılacak araç 2019 yılında tüm Dünya’da kullanılacak.
3 farklı temel kullanım için Pure, Progressive ve Power isimleriyle üretilecek olan araçta; Pure daha zorlu koşullara dayanabilen ve güçlü, Progressive kırsal ve şehir içi karma kullanıma uygun, Power ise çok daha lüks ve konfor ile tamamen şehir içi kullanım için uygun olacak.


Mercedes-Benz X-Class’ın özellikleri
Yüksek teknolojiler kullanılan araçta, ani fren sistemi, trafik işaretlerini tanıyan aktif ve pasif birçok güvenlik sistemi mevcut, araç içerisindeki 8.4 inclik multimedya ekranı ise sürücüye her türlü kolaylığı sağlıyor. Başlangıç olarak kumaş kaplamalı koltuklar ve daha mütevazi bir kabin içi detaylarına sahip olan araca ek paketler ile deri koltuklar ve krom kaplama eklenebiliyor.
Araç 5.34 cm uzunluğa, 1.92 cm genişliğe ve 1.80 cm boyutlarında. 1.1 ton yük taşıma kapasitesine sahip ve 3.5 tonluk cisimleri çekebilecek kadar güçlü. Araçta havalı süspansiyonlar kullanmak yerine  dört tekerde bulunan yaylı süspansiyonlar kullanmış jantları ise 22 inc boyutlarında.Kullanıcılara 6 ileri manuel ve 7 ileri otomatik şanzıman seçeneği sunuluyor. Motor seçenekleri ise bir hayli fazla:
X200– 2.3 litre 6 silindirli benzinli motor-165 beygir-
X220d-2.3  litre 6 silindirli dizel motor-163 beygir
x250d-2.3 litre 6 silindirli  dizel motor-190 beygir

OnePlus 5 için yeni bir renk daha geliyor

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer