A+ A-

Nokia geri dönüşe hazır!

Microsoft’un ilginç satın alımının ardından özgürlüğüne tamamen kavuşan şirket, patentlerini ve Lumia ailesini geride bırakarak sıfırdan bir başlangıç yaptı. Çıkardığı ilk giriş – orta seviye modellerle dikkat çekmeyi başaran Nokia, amiral gemisi için artık son kontrolleri yapıyor, ilk düdük çalmak üzere!
Yayınlanma tarihi: 11 Ağustos 2017 Cuma, 17:18

Çin’in sosyal medyası WeChat’ten gelen fotoğraflar bu kez telefonun özelliklerini baştan aşağıya açığa vurdu. Nokia, telefon için güncel en güçlü işlemciyi kullanmış. Bu 1.9 GHz hızında çalışan Snapdragon 835 işlemciye tümleşik Adreno 540 GPU eşlik ediyor. Telefonun ekran çözünürlüğü de Quad HD, ekran boyutu ise gözükmüyor. Ancak ppi değerinin 559 olması, yapılan hesaplamalar sonucu telefonun ekranının 5.25 inç olacağını gösteriyor. Yani Nokia 8, emsalleri arasında küçük bir ekrana sahip olacak. 4 GB RAM’den beslenen telefon, ayrıca Android 7.1.1 işletim sistemiyle birlike kullanıcı karşısına çıkacak. Android 8’i de ilerleyen dönemde mutlaka alacaktır.

[Haber görseli]
İddialı Bir Fiyata Sahip Olacak
Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan raporlar doğrultusunda telefonun 500 euro civarı bir fiyat bandından satışa çıkacağı belirtilmişti. Telefonun kullandığı özellikler düşünüldüğünde bu değer makul sayılabilir. Anlaşılan o ki Finli şirket fiyat etiketi ile kullanıcıların dikkatini çekerek sağlam geri dönüş yapmayı umuyor. Amiral gemisi, haftaya çarşamba, yani 16 Ağustos’ta kullanıcı karşısına çıkacak.

Honor 9’un Yeni Renkleri Sızdı

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer