A+ A-

PS4 5.0 güncellemesinin ilk ayrıntılar ortaya çıktı

Oyun ve konsol dünyasının önemli isimlerinden biri olan Sony, şu aralar PlayStation 4’ün yeni güncellemesi üzerine yoğunlaşmış durumda. PS4 5.0 güncellemesi hakkında şimdilik Sony’den yapılmış net bir açıklama bulunmuyor. Bu büyük çaptaki güncelleme hakkındaki ilk detaylar ise, dünyaca ünlü oyun mecrası Eurogamer’dan geldi.
Yayınlanma tarihi: 12 Ağustos 2017 Cumartesi, 10:41

Eurogamer’da yer alan habere göre, PS4 5.0 güncellemesi en çok PS4 Pro oyuncularını sevindirecek. Zira, bu güncelleme ile birlikte PS4 Pro sahipleri Twitch üzerinden 1080p 60fps yayın yapabilecekler. Elbette bunun için yeterli hızda bir internet bağlantısına da ihtiyaçları olacak.
Öte yandan, yeni güncelleme ile birlikte, PS4’teki ebeveyn kontrolleri de elden geçirilmiş olacak. Bu kontrollerin bazılarının PC ya da akıllı telefon üzerinden yapılması da söz konusu. Elbette yine de karşımıza nasıl birşeyin çıkacağı henüz kesinleşmiş değil.


PS4 5.0 güncellemesi ile PSN hesabı üzerinde de bazı değişikliklerin yapılacağı tahmin ediliyor. Bu değişiklikler özellikle güvenlik bazlı olacak. Zira kısa süre önce bazı PSN hesap bilgilerinin sızdırıldığı gibi söylentiler ortaya çıkmış fakan bu söylentiler Sony tarafından yalanlanmıştı.
Sony, yeni PlayStation 4 güncellemesinin ne zaman geleceğine dair net bir açıklama yapmış değil. Önümüzdeki Gamescom’da bu güncelleme ile daha fazla detayın paylaşılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Tesla Gigafactory’de son durum! – Video

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer