A+ A-

Android 8.1 erken gelecek

Firmalar henüz Android 8.0 Oreo ile tanışmadan 8.1 geçişini konuşmaya başladılar. Yeni söylentilere göre Android 8.1 ekimde çıkış yapabilir.
Yayınlanma tarihi: 10 Eylül 2017 Pazar, 12:06

21 Ağustos’ta duyurulan 8. sürüm Android Oreo, henüz sadece Google’ın bize gösterdiği kadarıyla biliniyor. Bazı markaların güncelleme alacaklar listesini bile yayınlayamadığı, Nexus ve Pixel’lerin dahi tam olarak almadığı bir sürüm şu anda 8.0 Oreo. Buna rağmen Google, sonraki sürüm Android 8.1 için çalışmaya başlamış olabilir.


Evet, son raporlara göre bir sonraki sürüm 8.1 olacak. Çok yakın bir tarihte çıkış yapması beklendiği için, ismin yine Oreo olacağı düşünülüyor. Sonuçta yapılan bir reklam anlaşması var ve sürenin kısa tutulması mümkün olamaz. Hatırlarsanız geçen yıl da Android 7.0 Nougat’ın çıkışından birkaç ay sonra 7.1 Nougat duyurulmuştu. Bu yıl olayın benzerini yaşayabiliriz. Ekim ayında tanıtılması beklenen ikinci nesil Pixel cihazların, Android 8.1 Oreo ile geleceği düşünülüyor. Bu da demek oluyor ki Nexus & Pixel ve Android One programı dışında kalan hiçbir cihaz 8.0’ı alamadan 8.1 duyurulacak.
Amerikalı şirketin neden bu stratejiyi izlediği kestirmek zor. Fakat söylentilerin kaynağı bizzat Google’ın geliştiriciler için sunduğu SDK’ler. Bu yüzden iddiaların eli güçlü durumda. Öte yandan şirketin geçen yıl ve daha önce bu tarz şeyler yapması da söylentileri destekler nitelikte. Bakalım ekim ayı gerçekten Android 8.1 Oreo için bir başlangıç olacak mı.

Vivo X20 ve X20A Sertifika Alırken Görüldü

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

Etiketler:

nexus, oreo, sdk, nougat, pixel, android