Kapat
A+ A-

Nokia, VR bölümünü sonlandırdı

Her ne kadar VR sektörü 2016’de önemli bir sıçrama gerçekleştirmiş olsa da bu ivme Nokia’ya pek yaramamış gibi görünüyor.
Yayınlanma tarihi: 12 Ekim 2017 Perşembe, 20:25

Bilindiği üzere Nokia 2016 yılında Withings’i satın almıştı. Withings genel itibari ile sağlık ekipmanları üreten bir firma olarak biliniyor. Keza Nokia’da bu satın alımın medikal bölümle alakalı olduğunu açıklamıştı. Asıl merak edilen konu ise bu departmana kaynağın nereden kısılarak aktarılacağı konusuydu.

[Haber görseli]
Geçtiğimiz gün itibariyle bu konu da netlik kazanmış oldu. Zira Finli teknoloji şirketinden yapılan açıklamada VR departmanının kapatılarak burası için ayrılan kaynağın medikal teknoloji alanına kaydırılacağı belirtildi.
Hatırlanacağı üzere Nokia kısa süre önce Ozo VR  isimli bir kamera duyurmuştu. Bu kameran kısmen bir top şeklindeydi ve 360 derece çekim özelliğine sahipti. Finli üretici Ozo VR tarafında işlerin çok yavaş ilerlediğini belirterek bu departmanın fişini çektiğini açıkladı.
Elbette burada Ozo VR’ın uçuk fiyat etiketini de göz önüne almak gerekiyor. Zira Nokia bu kamera için tam 45.000 dolar talep ediyordu. Kısacası bu VR kamera günlük kullanımdan ziyade profesyonel çekimler için tasarlanmıştı. Öyle görünüyor ki profesyonel kesim de Ozo VR’ı pek ilgi çekici bulmadı. Sonuç olarak Nokia için VR macerasının hayli kısa sürdüğünü söylemek mümkün.

Taksicilerden Yeni İddia: Uber’in gizli sistemleri var

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer