Kapat
A+ A-

LG, zarar ediyor

LG, yaptığı pazarlama hataları ve piyasa koşullarındaki rekabetin etkisiyle mobil bölümünde zarar ile karşı karşıya kalıyor.
Yayınlanma tarihi: 12 Ekim 2017 Perşembe, 20:31

2017 yılı yavaş yavaş geride kalırken birçok firma çeyrek mali tablolarını içeren bilgileri paylaşmaya başladı. Bu firmalardan biri olan Güney Kore menşeili teknoloji şirketi LG, mobil bölümde yüzleri güldürmüyen bir sonuç açıkladı.
LG, Ekran ve beyaz eşya tüketiminin artmasından dolayı üçüncü çeyrek dahilinde 13 milyar dolar civarında gelir umuyor. Geçen yıla oranla yüzde 15 gibi bir artış söz konusu. Faaliyet karı 450 milyon dolar beklenirken, yıl bazında ise yüzde 82 artış görülecek.


Tüm bu sonuçlar iç açıcı görünse de LG Mobile ise oldukça acı bir tablo ile karşılaşmış durumda. Mali tabloya bakılınca üçüncü çeyrekte dahilinde yine zarar gözüküyor. 176 milyon dolar olan faaliyet zararı geçen yıl 117 milyon dolar olan zararı aşmış durumda. LG G6 ,LG Q6 ve Q8 modelleri dahilinde olan düşük satışlar bu duruma en büyük nedenler olarak gösteriliyor. LGV30 modelinin sonuçları ise sonraki mali tabloya yansıyacak.
LG birçok alanda oldukça iyi sonuçlar etmesinin yanında mobil bölümde de başarıya ulaşırsa 700 milyon dolar gibi rekor bir faaliyet kar tablosuyla seneyi kapatabilir. Sonuç olarak birçok firma artan piyasa koşulları içinde farklı stratejiler üretmeye çalışarak varlığını sürdürecek.

Galaxy A5 2018, Infinity Display ile gelecek

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer