Kapat
A+ A-

Trabzonspor'dan oyuncusu için açıklama: Ahlakı yüksek ama kur farkı ve faiz istedi

Trabzonspor, siyasal islamcı görüşleriyle bilinen eski futbolcusu Aykut Demir'e faiziyle birlikte 9 milyon 815 bin TL tazminat ödediğini açıkladı. Açıklamada Aykut için, "yaşantısından ahlakı ve vicdani değerlerinin yüksek olduğunu düşündüğümüz Trabzonlu futbolcu tüm iyi niyetli taleplerimizi reddetmiş ve tazminatını kur farkı — faiz dâhil olmak üzere talep etmiştir!" ifadeleri kullanıldı.
Yayınlanma tarihi: 11 Ağustos 2018 Cumartesi, 07:00

[Haber görseli]Bordo-mavililerin resmi sitesinden eski futbolcusu Aykut Demir için yapılan açıklama şöyle:

"Ahlakı ve vicdani değerlerinin yüksek olduğunu düşündüğümüz..."

"Kamuoyunun bildiği üzere; geçmişte kulübümüzde forma giyen ve ilgili dönemde ‘'Yağ ölçüm testine geç gelmesi'' nedeniyle sözleşmesi tek taraflı olarak fesih edilen Aykut Demir, feshini TFF'ye taşımış, beraberinde UÇK ve Tahkim Kurulları kulübümüzü haksız bularak 9 milyon 815 bin 580 TL ödemeye mahkûm etmiştir.

Yönetim Kurulumuz, diğer tüm girişimlerinde olduğu gibi memleket ve Trabzonsporluluk hassasiyetini ön planda tutarak ilgili futbolcuya son güne kadar tazminatı için indirim veya taksitlendirme taleplerini iletmiştir.

Ancak; yaşantısından ahlakı ve vicdani değerlerinin yüksek olduğunu düşündüğümüz Trabzonlu futbolcu tüm iyi niyetli taleplerimizi reddetmiş ve tazminatını kur farkı — faiz dâhil olmak üzere talep etmiştir!

Bunun üzerine kulübümüz, ilgili futbolcuya ciddi bir kısmı faiz ve kur farkından oluşan 9 milyon 815 bin 580 TL'lik tazminat tutarını bugün itibariyle tek seferde ve peşin olarak ödemiştir."

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Aykut Demir

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler