Kapat
A+ A-

Polis, okula giren pitbull cinsi köpeği vurarak öldürdü

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde, Kocatepe Ortaokulu'na giren pitbull cinsi köpek paniğe neden oldu. Okula çağrılan polis ekipleri, köpeği tabancayla vurdu. Ölen köpek, belediye ekibi tarafından götürüldü.
Yayınlanma tarihi: 9 Kasım 2018 Cuma, 13:30

[Haber görseli]

İstasyon Mahallesi'nde bugün sabah saatlerinde Kocaetepe Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu'na açılan bahçe kapısından içeri köpek girdi. Bir süre bahçede dolaşan pitbull cinsi köpek, Kocatepe Ortaokulu'na girdi. İhbar üzerine okula polis ekipleri sevk edildi. Köpek okulun bir kapısından girip koridorda dolaştıktan sonra diğer kapısından çıktı.

Bahçeye çıkan köpek, bir polis memuru tarafından tabancayla öldürüldü. Köpek, belediye ekibi tarafından alınarak götürüldü.

Öğrencilerden Sema Altay, "Sabah okula gelirken baktım bir kaçışmalar var, birkaç tane köpek dolaşıyordu. Bir tanesi içeri girdi. Bazı arkadaşlarım ağlıyordu. Onları içeri aldık. Öğretmenlerimiz 'içeri girin' diye bağırdı bize. Sonra biz içeri girdik. Bazılarımız sınıfa gitti. Köpek de sınıfların önünden geçti. Kapıları kapattık, köpek kapının önüne geldi. Sonra polisler geldi" dedi.

Köpeğin sahibinin olup olmadığının tespiti için çalışma başlatıldı.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler