Kapat
A+ A-

Didem Soydan hakkında açılan soruşturmada yeni gelişme

Model Didem Soydan hakkında, 'terör örgütü propagandası yaptığı' iddiasıyla soruşturma açıldı. Söylenen sözlerin propaganda kapsamında değerlendirilemeyeceği belirtilerek Soydan hakkında takipsizlik kararı verildi.
Yayınlanma tarihi: 13 Mart 2019 Çarşamba, 11:12

[Haber görseli]
Model Didem Soydan hakkında açılan soruşturma neticesinde söylenen sözlerin propaganda kapsamında değerlendirilemeyeceği belirtilerek hakkında takipsizlik kararı verildi.

Didem Soydan soruşturmaya konu olan 28 Ağustos 2018 tarihli paylaşımında "Canım anne ve senin gibi değerli anneler: Bu olanlar yüzünden sizden özür dilerim. Açıklama yapmaya, ağır neden ve sebepleri anlatmak bile gereksiz. Fotograf yeterli. Bir anne, evladını arıyor. Gözaltına alınmış ve kaybedilmiş evladını. Onların adı benim için sevginin, vazgeçmemenin, yüreğin, analığın sözlük karşılığıdır. Cumartesi anneleri özür diliyorum, bütün bu başınıza gelenler ve gördüğünüz muamele için özür diliyorum. Sizler çöp yığının üzerine düşen çiğ tanelerisiniz. Özür dilerim" notunu düştü.

Hakkında soruşturma açıldığı belirtilen Didem Soydan, daha sonra Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Ben hariç herkesin adrenalin, kortizol salgılaması. Anladınız siz beni.", "Prada takım kurtarır mı hani takım elbise giyince mahkemenin dibi düşüyo ya genelde" ifadelerinde bulundu.

Soydan'ın soruşturmaya neden olan paylaşımı şu şekilde

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler