Kapat
A+ A-

Bilkent Şehir Hastanesi için şehir merkezindeki 13 devlet hastanesi feda edildi

Kamu özel ortaklığı ile “devletin kendi arazisinde kiracı olduğu” Bilkent Şehir Hastanesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hem gecikmeli hem de eksiklerle açıldı.
Yayınlanma tarihi: 15 Mart 2019 Cuma, 02:15

[Haber görseli]Şehrin ihtiyaç noktalarındaki 13 köklü devlet hastanesinin yavaş yavaş taşındığı şehir hastanesinde birçok bölüm tamamlanamadı. Ulaşımın neredeyse imkânsız olduğu Bilkent Şehir Hastanesi için şehir merkezindeki 13 köklü devlet hastanesi feda edildi. Açılış nedeniyle hastalar mağdur oldu, tedavileri için binlerce adım atmak zorunda kaldılar çünkü ring araçlarını kullanamadılar. Hastaları taşımakla görevli ring servisleri ile Erdoğan’ı korumak için görevlendirilen polislerin taşındığı görüldü. Konuştuğumuz bir doktor ise “Devlet hastanesinde hijyen yoktu, her şey üst üsteydi ama bu kadar geniş alana da ihtiyaç yoktu. Kendinizi havaalanında gibi hissediyorsunuz. Genel yönetim ve enfeksiyon yönetimi çok zor” dedi.

Yeniden 3600 vaadi

Sağlık çalışanları, çalışan sayısının artmadığı bu yüzden başta nöbetler olmak üzere iş yükünün fazlalaştığını aktardı. Deneyimli çalışanlar yerine şirketlerin önerdiği yeni personelin geldiği bilgisini verenler ise “Büyük bir hastane açıyorsunuz ve herkes deneyimsiz, bir düşünün” dedi.
Erdoğan, açılış töreninde “İkinci 100 Günlük Eylem Planı”nda yer alan ve zamanı geçen 3600 ek gösterge vaadinin seçim sonrasında ele alınacağını belirterek “Polislerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte hemşirelerimizin de 3600 ek gösterge meselesini söz verdiğimiz şekilde çözeceğimizi ifade etmek istiyorum. Seçimden sonra ele alacağımız konulardan biri de budur” dedi.

Kadınlara işgal suçlaması

Daha sonra Ankara Yenimahalle’de miting düzenleyen Erdoğan, İstanbul’daki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü yürüyüşünü yeniden hedef alarak, “Taksim Meydanı’na ve İstiklal Caddesi’ne değişik yollardan tam bir örgütlü işgal hareketi içine girmek istediler” dedi. CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Mansur Yavaş’ı da eleştiren Erdoğan, “Doğu’da bölücü, Batı’da Atatürkçü, Ankara’da ülkücü her şekle giren bukalemun gibi bir ittifak oluşturdular. Seçim öncesi CHP kapısından ayrılmayan, sonra istifa edip alengirli işlere bulaşan zatı ‘işte adayımız’ diye yine Ankara’ya dayattılar. Marjinalleri, sapkınları, ezan-bayrak karşıtlarını da ittifaka dahil ettiler” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Recep Tayyip Erdoğan

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler