Kapat
A+ A-

Hakkında gözaltı kararı çıkarılan Mustafa Altıoklar: Totaliter rejim Türkiye’de bugün gerçekleşiyor

Yönetmen Mustafa Altıoklar hakkında sosyal medyada yer alan paylaşımları nedeniyle gözaltı kararı çıkarıldı. Kararının ardından konuşan Altıoklar, “Totaliter rejim Türkiye’de bugün gerçekleşiyor” dedi.
Yayınlanma tarihi: 16 Temmuz 2017 Pazar, 16:14

[Haber görseli]

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Yönetmen Mustafa Altıoklar'ın, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılında düzenlenen anma törenlerine ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımları inceledi. Başsavcılık, incelemesinin ardından Altıoklar hakkında gözaltı kararı aldı. Altıoklar'ın Almanya'da olduğu öğrenildi.

Altıoklar dün kişisel Twitter hesabından şu tweetleri atmıştı:

[Haber görseli][Haber görseli]

[Haber görseli]

Gözatı kararının ardından Odatv'den Süheyla Kaplan'a konuşan Altıoklar, “Totaliter rejim Türkiye’de bugün gerçekleşiyor” dedi.

Altıoklar gözaltı kararıyla ilgili şunları söyledi:

“Eleştiriye kapalı bir toplum haline geldik. Herkesin aynı düşündüğü tek tip bir toplum yapısı isteniyor. Yıllardan beri uyardığımız bir totaliter rejim, bugün Türkiye’de gerçekleşiyor. Hukukun askıya alındığı bir toplumda gözaltı kararı beni şaşırtmadı.”

Türkiye’nin geleceğiyle ilgili endişeli olduğunu da ifade eden Altıoklar “Tek tip elbiseler giydirmek isteniyor. Bütün bunlar kötüye gidişatın bir işareti. Oysa Türkiye’nin yarısından fazlası bu hükümeti istemiyor. Kırk milyon insana bu tek tip kıyafetler nasıl giydirilecek? Umarım Türkiye bu süreci kazasız belasız en kısa sürede atlatır” şeklinde konuştu.

Mustafa Altıoklar kimdir?

Türk yönetmen, yapımcı, senarist, oyuncu ve fiziatrist Mustafa Altıoklar, 1 Ocak 1958’de doğdu. Baba tarafından Konyalı, anne tarafından ise Batum'dan Ünye'ye göç etmiş Gürcü bir aileye mensuptur. Eğitimini TED Ankara Koleji/İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi/Gazi Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek Lisans olarak tamamlamıştır. Uzmanlık alanı fizyoterapidir. İlk eşi Yasemin Erkan'dan ayrılan Mustafa Altıoklar'ın bu evliliğinden Arya Su adlı bir kızı dünyaya geldi.

'Yerim Destanınızı' diyen gazeteci gözaltına alındı                  

 

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Mustafa Altıoklar

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler