Kapat
A+ A-

Bu da oldu: Nişanlısı 'şort giydi' diye genç kadını darp ettiler

Sarıyer’de nişanlısı şort giydiği için bir genç kadın ve ailesi akrabaları tarafından darp edilip hastanelik oldu.
Yayınlanma tarihi: 17 Temmuz 2017 Pazartesi, 09:16

[Haber görseli]

İstanbul Sarıyer’deki evlerinin önünde nişanlısıyla oturan  B. D., nişanlısının evine gitmesinin ardından akrabalarının saldırısına uğradı. Nişanlısının şort giymesiyle mahallenin edebini bozduğunu söyleyerek B. D.’yi döven 4 saldırgan, kızlarına yardıma koşan anne ve babayı da hastanelik etti.

Gazetevatan'dan Çağdaş Ulus'un haberine göre, Tarabya Tunca sokakta yaşanan olay şöyle gelişti. B. D., cuma akşamı kendisini görmeye gelen nişanlısıyla evlerinin önünde oturup sohbet etti. Bir süre sonra Büşra D.’nin babasının cep telefonuna genç kızın kuzenlerinden M. D. tarafından, “Kapının önünde şortla oturan i.nelere söyle oturmasınlar, yoksa burası karışacak. Sen söylemezsen biz gerekeni yaparız. 10 dakikaya kadar içeri girsinler, kötü olacak” mesajı attı.

Bunun üzerine baba A. D. kızını ve damadını uyarıp damat M.K.’yı evine gönderdi. Nişanlısı evine giden B. D. ise evin önünde oturmaya devam etti. Bir süre sonra evin önüne gelen M. D., M. D., İ. D. ve İ. D. küfürler savurup genç kızı darp etti. Olayı duyup aşağı inan anne R. ve baba A. D.’de saldırının hedefi oldu. Darp edilen anne, baba ve kızları B. D., Şişli Etfal Hastanesine kaldırılırken burada darp edildiklerine dair rapor alıp ertesi gün Tarabya Polis Merkezine giderek saldırganlar hakkında şikayetçi oldu. Şikayet üzerine polis, 4 saldırganı gözaltına alırken ifade sonrası saldırganlar serbest bırakıldı. Saldırganların serbest bırakılmasına isyan eden Büşra D. ve ailesi ise, “kadının şort giymesini edepsizlik olarak görenler artık erkeklerin giyimine de karışıyor. Bunlara göz yumulmamalı” diyerek yaşananlara tepki gösterdi.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler