A+ A-

AKP'de 2019 seferberliği... 3 dönem kuralı belediyelerde de kaldırılıyor

AKP'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, 2019 yerel seçimlerine 884 belediyenin performanslarını ölçerek yeni vizyonla gireceklerini söyledi. 111 belediye başkanının 3 dönemi doldurduğunu belirten Kaya, “Üst kurulun kararıyla başarılı başkanlarla yola devam edebiliriz” dedi.
Yayınlanma tarihi: 07 Eylül 2017 Perşembe, 10:39

[Haber görseli]AKP'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, 2019 yerel seçimlerine 884 belediyenin performanslarını ölçerek yeni vizyonla gireceklerini söyledi. 111 belediye başkanının 3 dönemi doldurduğunu belirten Kaya, “Üst kurulun kararıyla başarılı başkanlarla yola devam edebiliriz” dedi.

Yenişafak gazetesinden Yasemin Asan'ın haberine göre,  AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya,  2019 yılında mevcut belediyelerden başarılı olan isimlerle devam edeceklerinin altını çizdi. “AK Parti hem siyaseten kendisinin Türk kamuoyundaki yerini, talepleri, tenkitleri iki ayda bir sürekli anketlerle ölçen bir parti. Belediyelerimizi sürekli düzenli ölçüyoruz” diye konuştu.

 RAPORLAR ERDOĞAN’DA

 AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a belediyelerle ilgili raporları sunduklarını dile getiren Kaya, “Biz her yıl genel başkanımıza, il ve büyükşehir belediyelerimiz başta olmak üzere bir analiz sunuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın belediyelerle ilgili kullandığı cümle şuydu, ‘Şehre ve partiye yük olan belediyelerle yolumuzu ayıracağız’. Dolayısıyla bizim belediyelerimiz kendilerini CHP belediyeleriyle mukayese etme hakkına sahip değildir. Bizim raporumuzda, halkın belediye başkanlarımız ile ilgili değerlendirmeleri, AK Partililerin o belediye başkanları ile ilgili kanaat ve değerlendirmeleri, bir de toplumun şikayetleri varsa onunla ilgili bir analiz ve değerlendirmemiz var. Bu üç başlıkta Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ediyoruz.”

 111 BELEDİYE BAŞKANI 3 DÖNEMİ DOLDURDU

 AKP'li  belediyelerinin 2019’a yeni bir vizyonla gireceklerinin söyleyen Kaya, “Bu vizyona uygun mevcut belediyelerimizde devam edeceklerimiz var, yenilerimiz de olacaktır. Zaten 111 belediye başkanımız 3 dönemi doldurmuş durumda. Şu anda aksine bir karar olmadığı müddetçe bu karar devam edecek. Bu 111 belediye başkanımız içinde başarılı olanların yeniden aday olmasına partinin üst kurulu karar verecek” diye konuştu.

 

 

 

 

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Erol Kaya

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler