A+ A-

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Önce ağzından çıkanı bilecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Denizli'de konuştu. Kılıçdaroğlu, Kılıçdaroğlu, Eski Başbakan Bülent Ecevit'in eski ABD Başkanı Bill Clinton ile çekilen fotoğrafı hakkındaki sözleriyle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi.
Yayınlanma tarihi: 12 Ekim 2017 Perşembe, 19:25

Pamukkale ilçesi Topraklık Mahallesindeki CHP il basının önünde yapılan açılışta konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bugün adamın birisi kalkmış Ecevit'in yaşlılığını, hastalığını bir anlamda istismar ederek milliyetçiliğini sorguluyor. Dinlerken üzüldüm bu insan bu hale nasıl geldi diye. Ecevit, milliyetçiliği Akdeniz'in sularına Kıbrıs'ın 5 Parmak Dağları'na yazdırmış bir adamdır. Sen kim oluyorsun da Ecevit'in milliyetçiliğini sorgulayabiliyorsun? Bir insan haddini bilmeli makamı yukarıda olabilir. Önce ağzından çıkanı bilecek. Yoksa karşıma gelecek" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Herkesle kavgalı bir Türkiye umut yaratmaz. Herkesle kavgalı bir Türkiye olmaz. Türkiye'yi dünyada saygılı kılan bir kişi var onun adı; Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Herkesle barış huzur içinde olmalıyız. Hiçbir ülkeyi dost veya düşman diye ayırmayacağız. Öncelikle kendi ülkemizin çıkarlarını düşüneceğiz" dedi.

"Bir insan haddini bilmeli makamı yukarıda olabilir. Önce ağzından çıkanı bilecek"

Kılıçdaroğlu, Eski Başbakan Bülent Ecevit'in eski ABD Başkanı Bill Clinton ile çekilen fotoğrafı hakkındaki sözleriyle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Bugün adamın birisi kalkmış Ecevit'in yaşlılığını, hastalığını bir anlamda istismar ederek milliyetçiliğini sorguluyor. Dinlerken üzüldüm bu insan bu hale nasıl geldi diye. Ecevit'in milliyetçiliği Akdeniz'in sularına Kıbrıs'ın 5 Parmak Dağları'na yazdırmış bir adamdır. Sen kim oluyorsun da Ecevit'in milliyetçiliğini sorgulayabiliyorsun? Bir insan haddini bilmeli makamı yukarıda olabilir. Önce ağzından çıkanı bilecek. Yoksa karşıma gelecek. Gelmez. Biz haklıyız. Haklı olduğumuz için güçlüyüz. O nedenle adam gibi yeri geldiğinde meydan okuyoruz. Valileri toplamış anlatıyorsun Ecevit şöyle böyle yaptı diye. Ecevit bu ülke için çok güzel şeyler yaptı. Sen eğer milliyetçiysen Ege'de ki adalarımızı Yunanistan işgal etti. Senin sesin bile çıkmadı. Biz söylüyoruz çünkü biz Kuvay-i Milliyeciyiz" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, konuşmalarının ardından parti binasının kurdelesini keserek, açılışını yaptı. Daha sonra Bekilli ilçesinden bir partili Hünnap meyvesini verdi. Kılıçdaroğlu, daha sonra partililerle birlikte güvercin uçurdu, parti binasına geçerek incelemelerde bulundu.

Her gün bir Cumhuriyet gazetesi alın, aldırın…
Comment disclaimer

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler