Kapat
A+ A-

Ayla'ya can veren Kore Gazisi Süleyman Dilbirliği yaşamını yitirdi

"Ayla" filmiyle hikayesi beyaz perdeye aktarılan Koreli Kim'in manevi babası Kore Gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği yaşamını yitirdi.
Yayınlanma tarihi: 07 Aralık 2017 Perşembe, 13:51

[Haber görseli]

"Ayla" filmiyle hikayesi beyaz perdeye aktarılan Koreli Kim'in manevi babası Kore Gazisi Astsubay Süleyman Dilbirliği yaşamını yitirdi. Dilbirliği, 12 Kasım'dan bu yana Sağlık Bilimleri Üniversitesi Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu. 91 yaşındaki Dilbirliği, çoklu organ yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdiği açıklandı.

HASTANE AÇIKLAMA YAPTI

Kore gazisi emekli Astsubay Süleyman Dilbirliği'nin hayatını kaybettiğini duyuran hastane yetkilileri şu açıklamayı yaptı:
“Kore gazimiz, 92 yaşındaki Süleyman Dilbirliği 12 Kasım 2017 tarihinde solunum ve böbrek yetmezliği tanılarıyla hastanemiz yoğun bakım kliniğine yatırılmış, yaklaşık 30 gündür aralıklı organ destek tedavileri ile takip ve tedavi altında tutulmuştur. Ancak hastamızın son 1 hafta süresince genel durumunda bozulma görülmüş ve son 24 saat boyunca gelişen çoklu organ yetmezliği sonucunda yapılan tüm müdahalelere rağmen gazimiz 07.12.2017 tarihinde saat 11.00'de vefat etmiştir.

SÜLEYMAN DİLBİRLİĞİ KİMDİR?

Astsubay Süleyman Dilbirliği, 17 Ekim 1950’de General Tahsin Yazıcı komutasında 5090 kişilik bir tugaydaki askerlerle Türkiye, Kore’ye gitti. Annesi-babası öldürülmüş Koreli bir kıza 15 ay boyunca baktı. Görevi bitip Türkiye'ye dönen Süleyman Dilbirliği, Ayla’dan haber alamamıştı. Yıllar sonra Ayla adını verdiği kızı 60 sene sonra görmüştü.

 

 

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler