Kapat
A+ A-

Burhan Kuzu: Sizin o komünist çete beni 12 sene profesör yapmadı

AKP Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu ile Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Orhan Bursalı arasında 'çete' tartışması yaşandı. Bursalı'nın yazdığı tez hakındaki eleştirisine Kuzu'dan "Beni 12 sene o çete profesör yapmadı. 10 sene derse sokmadı o çete" yanıtı geldi.
Yayınlanma tarihi: 13 Şubat 2018 Salı, 12:12

[Haber görseli]

CNN Türk'te Başak Şengül'ün sunduğu Akıl Çemberi programında Anayasa Mahkemesi gündeme geldi. Programın konuklarından AKP Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu ile Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Orhan Bursalı arasında 'çete' tartışması yaşandı.

Bursalı'nın Kuzu'nun yazdığı teze gönderme yaparak, "Yanıldıysanız, demek ki tezlerinizi yanlış yazmışsınız. Ve doçentliği de yanlış almışsınız. Birileri diyor ki profesörlüğü de yanlış aldı diyor" eleştirisine Prof. Dr. Burhan Kuzu, "Sizin o komünist çete mi diyor onu? Bir çete vardı üniversitede o çete diyor. Siz de onun etkisinde kalmışsınız. Beni 12 sene o çete profesör yapmadı. 10 sene derse sokmadı o çete. O çete vardı sizin çok tuttuğunuz. Onları delerek geldim. Onları ezerek geldim. Ayıptır ayıp yakışmıyor size. Çok ayıp" cevabını verdi.

Bursalı'nın "Şu soruma cevap verin" çıkışına Kuzu, "Ben cevap falan vermiyorum senin soruna. Dikkate de almıyorum seni" karşılığını verdi.

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Burhan Kuzu, Orhan Bursalı, Başak Şengül

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler