Kapat
A+ A-

İstanbul Üniversitesi'nde NATO karşıtı öğrencilere saldırı: 3 yaralı, 22 gözaltı

İstanbul Üniversitesi Beyazıt yerleşkesinde Ülkü Ocakları üyesi faşist grup, Türkiye Komünist Gençliği ve Öğrenci Kolektifleri'nden olduğu öğrenilen öğrencilere saldırdı. Saldırıda ikisi Öğrenci Kolektif'lerinden üç kişi yaralandı. Yaşananlar üzerine okula giren polis 22 öğrenciyi gözaltına aldı.
Yayınlanma tarihi: 13 Mart 2018 Salı, 15:17

İstanbul Üniversitesi Beyazıt yerleşkesi Hazırlık Binası'nda NATO karşıtı bildiri dağıtan Türkiye Komünist Gençliği (TKG) üyelerine, Ülkü Ocakları üyesi faşist bir grup saldırdı.

Yaklaşık 15 kişiden oluşan Ülkü Ocakları üyesi grup, bu saldırıdan sonra İktisat Fakültesi'ndeki kantinde oturan ve Öğrenci Kolektifleri üyesi olduğu öğrenilen 2 öğrenciye de saldırdı. Saldırıda bir öğrenci kafasından ve gözünden yaralanırken, diğer öğrencinin bayıldığı öğrenildi. Yaralanan öğrenciler ambulansla hastaneye kaldırıldı. Yaralanan öğrencilerin durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Olayların üzerine okul yönetimi durumu polis ekiplerine bildirdi. Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri okula gelerek toplam 22 öğrenciyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan öğrenciler Beyazıt Polis Merkezi Amirliğine götürüldü.

Cumhuriyet İMECESİ

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler