Kapat
A+ A-

Damat Albayrak'ın skandal 'savaş' sözlerine İYİ Parti'den tepki

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı damat Berat Albayrak, "Mehmetçiğimiz cephede, Afrin'de savaşıyor. Şimdi bir Kurtuluş Savaşı'ndayız, yüzyıl sonra Mehmetçiğimiz cephede. Teşkilatlarımız da 2019'da bir seçim savaşına hazırlanıyor" ifadelerini kullandı. Albayrak'a İYİ Partili Ümit Özdağ'dan tepki geldi: Seçimleri savaş olarak görenler, ülkeyi iç savaşa sürükler.
Yayınlanma tarihi: 16 Nisan 2018 Pazartesi, 12:24

[Haber görseli]AKP Esenler 6. Olağan İlçe Kongresi'nde konuşan Albayrak, "Sizden ricam, Türkiye'nin Kurtuluş Savaşı mücadelesini yapmak" diyen Albayrak, sözlerine şöyle devam etti:

"Teşkilatlarımız da 2019'da bir seçim savaşına hazırlanıyor"

"Mehmetçiğimiz cephede, Afrin'de savaşıyor. Şimdi bir Kurtuluş Savaşı'ndayız, yüzyıl sonra Mehmetçiğimiz cephede. Teşkilatlarımız da 2019'da bir seçim savaşına hazırlanıyor. 2019'daki bu seçim savaşına Başkomutanımızın liderliğinde hazır mıyız? Allah gazamızı mübarek eylesin. Allah'a emanet olun. Herkesi en derin duygularımla selamlıyorum."

Damat Albayrak'a İYİ Parti'den tepki: Seçimleri savaş olarak görenler, ülkeyi iç savaşa sürükler

İYİ Parti ne siyaseti, ne seçimleri savaş; ne de diğer partileri/diğer partilere oy veren seçmenleri, düşman olarak görüyor. İYİ Parti, yüzde 51'e değil yüzde 100'e talip. Seçimleri savaş olarak görenler, ülkeyi iç savaşa sürükler.

[Haber görseli]

Cumhuriyet İMECESİ

Cumhuriyet Arşivi Gazete Kupürlerinde:

Ümit Özdağ, Berat Albayrak

En Çok...

okunanlar

yorumlananlar

beğenilenler